Dannyho parťáci po indicku: Lupiči se do banky prokopali tunelem. Na loupež se přišlo až ráno

Případ jak hollywoodského akčního filmu vyšetřují od pondělí indičtí policisté. Ve městě Bombaj se zatím neznámí lupiči prokopali tunelem do banky, kde sebrali vše, co jim přišlo pod ruku. O případu informoval server stanice BBC.
Vyloupená pobočka indické Bank of Baroda
Vyloupená pobočka indické Bank of Baroda
Getty Images

reklama

Policie potvrdila, že z bezpečnostních schránek uvnitř státem vlastněné banky zmizely převážně peníze a šperky. Celková výše škody ještě nebyla stanovena, ale vzhledem ke skutečnosti, že lupiči vybílili celkem 30 schránek, bude zřejmě hodně vysoká.

Podle úřadů si pachatelé pronajali prostory sousedící s bankou a odtud začali kopat osmimetrový tunel do místnosti s cennostmi. O důmyslnosti celého plánu svědčí i to, že v budově provozovali obchod s potravinami jako kamufláž. A povedlo se- za celé čtyři měsíce, které stavba tunelu zabrala, si nikdo ničeho podezřelého nevšiml. Když tak v pondělí ráno přišli zaměstnanci banky do práce, čekalo je velké překvapení.

Ačkoliv celý případ může působit poměrně komickým dojmem, oběti lupičů se rozhodně nesmějí. „V té bezpečnostní schránce jsem měl své celoživotní úspory. Byly tam i šperky, které naše rodina vlastnila po několik generací. Teď je všechno pryč,“ řekl listu Mumbai Mirror zdrcený klient vyloupené banky.

Lupiči jsou nyní na útěku. Policie zatím nezveřejnila ani jejich identitu. 

reklama

reklama