Dánská policie našla zohavené tělo pohřešované novinářky

Záhadný příběh ztracené švédské novinářky z ponorky dánského miliardáře má rozuzlení. Dánská policie našla v moři u Kodaně torzo těla bez hlavy. Testy DNA potvrdily, že patří právě zmizelé ženě. Co se ale stalo, to se neví. Podnikatel, který jako jediný s ní byl na palubě, všechno popírá. 
23. 8. 2017 ZPRÁVY: Dánská policie našla zohavené tělo pohřešované ženy
23. 8. 2017 ZPRÁVY: Dánská policie našla zohavené tělo pohřešované ženy

reklama

Dvanáct dní trvala naděje těch, kdo věřili, že třicetiletou Kim Wallovou najdou ještě živou. Hrůzný nález, který učinila dánská policie, veškeré doufání definitivně pohřbil. Tělo bez hlavy a končetin, které vylovili z moře poblíž Kodaně, patří zmizelé ženě. 

„Zajistili jsme kartáček na ruce a kartáček na zuby, abychom získali vzorky DNA. Ty se shodují jak s DNA nalezeného těla, tak se stopami krve, které jsme objevili v ponorce.“řekl Jens Moeller, policejní vyšetřovatel.

Hrůzný příběh začal desátého srpna, kdy švédská novinářka Kim Wallová přiletěla do Kodaně a nastoupila na palubu soukromé ponorky Nautilus, kterou si nechal postavi dánský podnikatel Peter Madsen. Chtěla s ním strávit den na plavidle, o kterém měla psát reportáž. Nikdo tehdy netušil , že to byla její poslední cesta. Ještě ten den ji svědci viděli naživu. Pak ponorka  zmizela. Den poté hlásil majitel, že měl poruchu a že se ponorka nekontrolovaně potopila. „Nejdřív se porouchala balastní nádrž. Snažil jsem se to opravit. Ale pak se během třiceti sekund ponorka nekontrolovaně potopila. Ani jsem nestihl zavřít poklop. Ale dopadlo to dobře. Jsem tu.“ řekl Peter Madsen, který je majitelem ponorky.

Z moře ale pobřežní policie zachránila jen jeho. Ženu nikde nenašli. Madsen tehdy tvrdil, že novinářku už před poruchou vysadil na jednom z kodaňských ostrůvků. Pár dní na to změnil ve vazbě výpověď a přiznal, že Kim Wallová zemřela při nehodě a že jí pohřbil do moře. S nálezem bezhlavého těla ale vyplouvají na povrch hrůzné detaily, které vypovídají o tom, že žena byla brutálně zavražděná. 

Podnikatel ale vytrvale popírá, že by ženu zabil, natož pak zohavil. Policie proto vyzvala všechny, kdo s ním kdy na ponorce pluli, aby se přihlásili a vypověděli, co se při plavbách na ponorce dělo. Doufá, že jí to pomůže objasnit okolnosti děsivé smrti Kim Wallové.

reklama

reklama