Dánská vláda přemístí zahraniční kriminálníky na osamělý ostrov. Opozice je proti

Dánská vláda oznámila, že zahraniční kriminálníci odsouzení k deportování budou vyhoštěni na vzdálený ostrov u pobřeží Dánska. Ministr financí Kristian Jensen uvedl, že kriminálníci budou zadrženi v zařízení na neobydleném sedmihektarovém ostrově Lindholm v provincii Vordingborg. Uvedl to deník The Telegraph.
Ostrov Lindholm
Ostrov Lindholm
Reprofoto: Google maps

reklama

Tento režim je součástí dohody mezi dánskou konzervativní vládou a jejími antiimigračními spojenci z dánské Lidové strany (DF). „Neexistuje žádný důvod, aby byli zahraniční kriminálníci v Dánsku. Než se jich dokážeme zbavit, přesuneme je na ostrov Lindholm, kde budou nuceni zůstat v novém deportačním centru,“ uvedl mluvčí strany.

Ostrov bude přes noc uzavřen

V zařízení budou umístěni jak žadatelé o azyl, kteří byli odsouzeni za trestný čin, tak i zahraniční občané, kteří nemají povolení zůstat, ale nemohou být legální cestou deportováni. Jde například o osoby bez prokazatelné státní příslušnosti nebo o občany zemí, s nimiž Dánsko nemá dohodu o zpětném navracení osob.

Dánská policie

Dánsko bojuje proti kriminalitě v ghettech. V některých oblastech chce zavést dvojité tresty

Osoby přemístěné na ostrov podle vládních představitelů nebudou „uvězněny“, ale v noci budou muset setrvávat na ostrově. Dopravní spojení na ostrov budou zajišťovat trajekty, které nebudou vyplouvat v noci.

Podle dánského serveru The Local opoziční představitelé návrh silně kritizují. Jeden z politiků ho nazval „humanitárním kolapsem“.

reklama

reklama