Dánskou taneční soutěž vyhrál poprvé v historii mužský taneční pár. Aktéři jsou pyšní na dánskou otevřenost

Dánskou taneční soutěž Strictly Come Dancing, v rámci které mezi sebou soutěží známé osobnosti v páru s profesionálními tanečníky, poprvé v šestnáctileté historii vyhrál mužský taneční pár. Informoval o tom server Daily Mail.
Mužský taneční pár v dánské taneční soutěži
Mužský taneční pár v dánské taneční soutěži
@mondokoosh/Twitter

reklama

Homosexuální herec Jakob Fauerby (42 let) a tanečník Silas Holst (36 let) měli v posledních týdnech svými vášnivými tanečními kreacemi oslnit dánské diváky taneční soutěže Strictly Come Dancing, která je obdobou české StarDance.

Porotkyně je z výsledku nadšená

Pár získal ve čtyřech z osmi epizod soutěže od poroty nejlepší hodnocení. „Jsem tak pyšná, že žiji v zemi, kde se mohou dostat do finále dva muži,“ uvedla k výsledku nadšeně členka poroty Marianne Eihiltová.

Herec Fauerby se rozhodl ještě před vstupem do soutěže, že pokud bude vybrán, požádá, aby byl spárován s mužem. Jeho taneční partner Silas Holst se do soutěže vrátil po pětileté přestávce, aby reprezentoval LGBTQ+ komunity.

Lidé si uvědomili, že na parketu nebude anální sex

Ačkoliv se v prvních fázích soutěže setkal pár s kritikou, herec Fauerby na ni reagoval s nadhledem, že „po prvních dvou dílech se stalo to, že lidé zjistili, že na parketu nebude anální sex.“ A dodal: „Jsou to pocity. Je to smyslnost. Ale není to sexualita. Zkrátka dva lidé tančí.“

„Nestáli bychom zde, kdyby Dánsko nemělo otevřenou mysl, kdyby nemělo odvahu a netrouflo si tento krok udělat,“ uvedl tanečník a druhý z páru Silas Horst. „Je to pocit hrdosti, hrdosti na rozmanitost a Dány.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!