Dělníci začali bourat most u Černé Hory na Blanensku. Po novém se řidiči projedou v prosinci

Dělníci začali bourat most u Černé Hory na Blanensku. Jeho špatný stav už od loňského léta komplikuje dopravu po vytížené silnici z Brna na Svitavy. Stavbaři se ho snažili provizorně opravit, jenže to nepomohlo a hrozilo zřícení. Rozhodli se postavit most nový.
6. 4. 2018 ZPRÁVY: DĚLNÍCI ZAČALI BOURAT MOST. PO NOVÉM SE ŘIDIČI PROJEDOU V PROSINCI
6. 4. 2018 ZPRÁVY: DĚLNÍCI ZAČALI BOURAT MOST. PO NOVÉM SE ŘIDIČI PROJEDOU V PROSINCI

reklama

Těžké stavební stroje se pustily do demolice starého mostu v pátek v půl desáté dopoledne. Podle stavařů by stará konstrukce měla zmizet do konce tohoto měsíce. „Nůžky v podstatě rozebírají ve třetině toho nosníku tu stávající nosnou konstrukci tak, aby došlo k postupnému ukousávání těch nosníků a demolici,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima vedoucí střediska mostů Ivo Habarta.

„Most nedemolujeme každý den, zejména takto velký, protože těch 85 metrů skutečně není málo. Myslím si, že se to tady nedělo v posledních 10 letech,“ upřesnil ředitel závodu ŘSD Brno David Fiala. Pokud všechno půjde podle plánu, stavba nového mostu by měla začít v květnu. Většinu betonu z toho starého odvezou nákladní auta pryč, část suti však skončí v podloží. Stavební materiál ze 70. let tak bude sloužit dál. Se starým mostem se přišli rozloučit i někteří starousedlíci.

ilustrační foto

V české metropoli vypukne slavný Pražský půlmaraton. Kudy neprojedete?

Veškerá doprava momentálně pojede přes centrum Černé Hory

„Tady byly pole před našima, krásná krajina a najednou most. Nebylo to ze začátku tak zlý, ale až teď poslední dobou jako ty tiráky, jak jezdily, barák setřásl a rachot hroznej,“ popsala obyvatel Černé Hory Kristýna. Po novém mostě, který by měl podle stavbařů vydržet víc jak ten původní, se první řidiči projedou zřejmě letos v prosinci. Zatěžkávací zkouška teď čeká na obyvatele Černé Hory, protože veškerá doprava povede centrem městyse.

„Projíždí tam samozřejmě těch 15, možná 17 tisíc aut denně a bohužel se nám nepodařilo dosáhnout toho, aby se z té trasy vyloučila ta kamionová doprava,“ doplnil starosta Černé Hory Ondřej Měšťan (SNK Občané Černé Hory). Mimořádnou situaci proto mají zmírnit pravidelné policejní hlídky, které mají za úkol v případě problémů řídit dopravu. V obou směrech přes Černou Horu pak bude platit maximální 30kilometrová rychlost.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!