Demise premiéra nestačila: Slováci opět vyšli do ulic

Do slovenských ulic včera opět vyšly davy protestujících, kteří žádají předčasné volby. Jen v centru Bratislavy se sešlo na 65 tisíc lidí. To je více, než minulý pátek na protest proti vládě premiéra Roberta Fica. Ten podal ve čtvrtek demisi, současná tříčlenná koalice ale sestavuje nový kabinet.
demonstrace na Slovensku
demonstrace na Slovensku
facebook/Visegradský jezdec

reklama

Organizátorům protestů se především nelíbí, že i když Robert Fico a Robert Kaliňák podali demisi, v pozadí stále zůstávají totožní lidé. Podle nich chtějí tímto krokem zamést korupční kauzy pod koberec.

Současná koalice Směru-sociální demokracie (Směr-SD), Slovenské národní strany a Mostu-Híd se dohodla na vytvoření nového kabinetu, jehož premiérem bude dosavadní vicepremiér a místopředseda Ficovy strany Směr-SD.

Davy lidí skandovaly s transparenty nad hlavami. “Fico do basy”, “Předčasné volby”, “Dost bylo Smeru”- to všechno jste mohli vidět na demonstracích po celém Slovensku.

3. 3. 2018 ZPRÁVY: SLOVENSKO SE ROZLOUČILO SE ZAVRAŽDĚNÝM NOVINÁŘEM

Vražda slovenského novináře a jeho přítelkyně: Byl za tím Kuciakův poslední článek nebo věděl něco víc?

Na tribuně v Bratislavě vystoupili během demonstrace občanští aktivisté, ale také například herečka Zuzana Kronerová, která za hlavní ženskou roli ve snímku Bába z ledu minulý víkend získala Českého lva.

Její kolega herec Richard Stanke otevřeně vybídl k předčasným volbám. Uvedl, že je to jediná možnost, jak vyřešit napjatou situaci.

Podle organizátorů se jen v Bratislavě demonstrace účastnilo na 65 tisíc lidí, což je více než minulý pátek při protestu ohledně vlády Roberta Fica, ale také nejvíce, od demonstrací v listopadu 1989.

Autor: Markéta Škorňová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!