Deset měst, které musíte navštívit v roce 2019 - v čele Kodaň, Šen-čen a Novi Sad

Redaktoři světově známých průvodců Lonely Planet vybrali na základě nominací spolupracovníků a stovek přispěvatelů deset nejzajímavějších měst pro návštěvu v roce 2019. Ve 14. ročníku tohoto výběru zvítězilo dánské hlavní město Kodaň, druhý se umístil čínský Šen-čen a třetí srbský Novi Sad, napsal server CNN.
Kodaň
Kodaň
@SinghaniaGautam / Twitter

reklama

Dánská Kodaň u Lonely Planet uspěla i díky modernímu městskému designu, patnácti restauracím oceněným Michelinskou hvězdou nebo zavedenou kulturou všudypřítomných městských kol.

 

Město budoucnosti

Čínské město Šen-čen, které si od redaktorů vysloužilo druhé místo, je označováno za město budoucnosti. Vyznačuje se hypermoderní architekturou či inovativními ekologickými přístupy, přičemž důležité je také jeho propojení vysokorychlostní železnicí se sousedním Hongkongem. Město zažívá boom také v oblasti umění, výběru jídla, klubů a nejrůznějších tematických parků.

„Srbské Athény“ konkurují Bělehradu

Třetímu v pořadí, srbskému městu Novi Sad, se také přezdívá „Srbské Athény“. Je domovem každoročního hudebně-uměleckého festivalu EXIT, konajícího se vždy v červenci v krásné Petrovaradinské pevnosti z 18. století. V příštím roce bude Novi Sad „Evropským hlavním městem mládeže“ a v roce 2021 má nosit prestižní titul „Evropské město kultury“.

Top 10 od vydavatele knižních průvodců Lonely Planet nabízí kombinaci dobře i méně známých lokací: oblíbených měst, která jsou již dobře známá díky svým atrakcím či v nich konaným událostem;  měst schovaných ve stínu hlavního zájmu, ale stojících za návštěvu a měst trpících přírodními katastrofami a zasluhujících si naši pozornost.

Během 14. ročníku obdrželi hlavní redaktoři bezpočet nominací od svých spolupracovníků a stovek přispěvatelů z celého světa, z nichž vybrali deset měst, regionů, zemí a hodnotných destinací, které doporučují k návštěvě v rámci výběru pro rok 2019.

TOP 10 měst 2019 podle Lonely Planet:

1. Kodaň, Dánsko
2. Šen-čen, Čína
3. Novi Sad, Srbsko
4. Miami, Florida
5. Káthmándú, Nepál
6. Mexiko City, Mexiko
7. Dakar, Senegal
8. Seattle, Washington
9. Zadar, Chorvatsko
10. Meknes, Maroko

reklama

reklama