Desetiletá dívka otěhotněla po znásilnění. Pachatelem byl její bratr

Otřesný případ vyšetřují policisté v Argentině. Desetiletá dívka otěhotněla poté, co ji měl znásilnit její o pět let starší bratr. O případu informovala argentinská média.
Nemocnice ve městě Posadas
Nemocnice ve městě Posadas
@hospitaldepediatria.fernandobarreyro

reklama

Událost se stala ve městě Posadas na hranicích s Paraguayí. Matka vzala svoji dceru do nemocnice poté, co si stěžovala na bolest břicha a zad. Lékaři po vyšetření přišli se šokující diagnózou – dívka je v osmém měsíci těhotenství. Dívka následně uvedla, že ji měl znásilnit její bratr.

Podle argentinských médií dívka plně nerozumí tomu, co se vlastně stalo. To nejhorší ji ale zřejmě ještě čeká. Podle ředitelky výboru pro děti argentinského ministerstva sociálního rozvoje je těhotenství velmi rizikové jak pro dívku, tak pro plod. 

Dítě by po narození mělo být svěřeno do péče jeho babičky, tedy matky těhotné dívky. Ta podle médií neměla o sexuálním zneužívání uvnitř rodiny ani ponětí a ze zprávy, že je její dcera těhotná, byla šokována. Ministerstvo spravedlnosti trvá na tom, aby dívka po porodu dokončila povinnou školní docházku.

Co bude s „otcem“ dítěte, zatím není zcela zřejmé. Jako nezletilý nemůže být obviněn. Úřady jej poslaly do ústavu pro dětské pachatele zločinů, nyní je v péči své tety.

reklama

reklama