Desetiletá Japonka nejmladší profesionálkou ve hře Go v historii. Hrát začala ve 3 letech

Japonská školačka Sumire Nakamura se stane nejmladší profesionální hráčkou v deskové hře Go v historii. V okamžiku, kdy 1. dubna nastoupí do nejnižší soutěže této hry, jí bude deset let, uvedl server BBC.
Desková hra Go
Desková hra Go
@crismancich / Twitter

reklama

Japonské děvče začalo s hraním komplikované strategické hry ve třech letech a od sedmi let již soutěžilo v národních turnajích. Hru Go ovládá dobře i její otec, který vyhrál národní titul v této stolní hře v roce 1998.

Sumire Nakamura
Autor: @globaltimesnews / Twitter Sumire Nakamura

Minulou nejmladší hráčku pokoří o rok

Japonská asociace této hry vybrala mladou nadějnou hráčku pro tréninkový program mladých hráčů, kteří soutěží v turnajích s hráči z Číny a Koreje, kde je tato hra rovněž velmi populární.

Předchozí věkový rekord držela Rina Fujisawa, která se v roce 2010 stala profesionálkou v jedenácti letech.

Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů

Hledáte lék na všechny potíže? Zkuste japonskou léčbu vodou!

Hra Go pochází původně z Číny, kde vznikla zhruba ve druhém tisíciletí před naším letopočtem. V současné době je rozšířena zejména ve východní Asii.

Zajmout soupeřovy kameny a obklíčit průsečíky

Dva hráči hrají na desce o velikosti nejčastěji 19x19 průsečíků, která je nazývána goban. Na ni střídavě kladou kameny (jeden hráč má černé, druhý bílé). Zjednodušeně vyhrává na konci hráč s vyšším skóre, které je tvořeno zajatými soupeřovými kameny o obklíčenými volnými průsečíky.

reklama

reklama