Desetitisíce odmítnutých žadatelů o azyl jsou zpět v Německu a žádají opakovaně

Tisíce žadatelů o azyl v Německu se do země vrací i několikrát po své deportaci. Zhruba třicet tisíc žadatelů, kteří Německo opustili, nebo byli deportováni, se vrátilo zpět. Ti, kteří mají zákaz vstupu, si často pobudou maximálně několik měsíců ve vězení, uvedl německý server Die Welt.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
@EuropeAwaken/Twitter

reklama

Podle zprávy vycházejících z oficiálních vládních údajů evidovalo Německo od roku 2012 do konce října tohoto roku 28 283 lidí, kteří od roku 2012 zažádali v Německu o azyl, jenž jim byl posléze zamítnut, nebo emigrovali ze země, a kteří se vrátili zpátky a požádali o něj znovu. Většina azylantů (22 050 z nich) zkusila „pouze“ druhý pokus.

Téměř pět tisíc lidí žádá v Německu potřetí

Dalších 4916 žadatelů o azyl, kteří o něj po jeho zamítnutí, nebo po dobrovolném opuštění země, zažádalo potřetí, 1023 lidí v současnosti žádá o azyl již počtvrté a 294 lidí to již zkouší nejméně popáté. Jenom v roce 2019 zatím podalo novou žádost 3243 do Německa navrátivších se žadatelů.

Migranti chystající se na přijetí na loď Ocean Viking

Německo má nový plán automatického přerozdělování žadatelů o azyl

Žadatelé o azyl, kteří byli deportováni a mají zákaz vstupu do země, jsou za opětovný zakázaný vstup do Německa uvězněni na několik měsíců, uvádí zpráva. Tresty na delší dobu jsou vzácné.

Za posledních osm let 1,78 milionu žadatelů

Někteří z žadatelů o azyl Německo opouští dobrovolně s předstihem, když o bezprostředně hrozící deportaci vědí, a později se do spolkové země vrátí, aby podali novou žádost o azyl.

Německo každý rok dostává stovky tisíc žádostí o azyl. Podle Německého úřadu pro federální statistiky přišlo mezi lety 2010 až 2018 do země zažádat o azyl zhruba 1,78 milionu lidí.

Úřady v listopadu informovaly, že v roce 2019 očekávají nižší počet azylových žádostí než v přechozích letech.

reklama

reklama