Děsivá vražda v Rusku: Prarodiče upekli svého vnuka zaživa

Patnáct let odnětí svobody, tak zní trest pro Alexandra Miyagasheva (48), který svého 11měsíčního vnuka strčil do rozpálené trouby poté, co babička Zhanna Miyagasheva (43) chlapce dusila do bezvědomí. Prý proto, že plakal. Žena dostala devítiletý trest odnětí svobody. Oba prarodiče byli v době činu opilí.
Trouba
Trouba
istock.com

reklama

Z nevýslovně kruté vraždy chlapečka v ruském regionu Chakasko, kterou spáchali jeho prarodiče, opravdu mrazí. Podle soudní výpovědi byla babička miminka otrávená z jeho neustálého pláče. Začala ho proto škrtit, až malý Maxim upadl do bezvědomí. Jeho dědeček zapnul troubu a stále živého vnuka do ní umístil. Dítě zemřelo na následky popálenin na stu procent těla a na vystavení oxidu uhelnatému.

Dítě vypadlo z okna

VIDEO: Dítě, které na Brněnsku vypadlo z okna, zemřelo

Podle soudu Alexander Miyagashev v minulosti utýral několik koťat a štěňat tak, že je živá vložil do téže trouby, ve které později zabil svého vnuka.

Daily Mail uvedl, že prarodiče se u soudu snažili hodit vinu jeden na druhého. Verdikt soudních znalců zní však jasně. Zdrcená matka chlapečka Viktoria Sagalakova (21) u soudu vypověděla, že nedokáže uvěřit tomu, že jejího syna zabili její vlastní rodiče.

reklama

reklama