Déšť a noční teploty jen těsně nad nulou. Takové počasí nás čeká v příštích týdnech

Čeká nás deštivé počasí
Čeká nás deštivé počasí

reklama

Zima se blíží. To není jen památná věta z knižní ságy. V případě počasí na území České republiky je to realita. Přelom září a října bude podle předpovědi zveřejněné Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ) chladný. To platí zvláště pro noční teploty, které se mají pohybovat jen pár stupňů nad nulou.

Příští čtyři týdny budou podle ČHMÚ teploty mírně pod dlouhodobým průměrem pro toto období. V posledním zářijovém týdnu a prvním týdnu října se sice podle meteorologů o něco oteplí, ale pak teploty opět klesnou. Týdenní průměr teplot bude zhruba od 14 do 17 stupňů.

Co se týče příštího týdne, tak teplejší počasí si ještě v pondělí užijí lidé na jihovýchodě republiky, kde má být přes den až 19 stupňů. Od úterý do čtvrtka ale bude nejvýše 14 až 15 stupňů. Koncem týdne pak rtuť teploměrů zase o něco stoupne, maxima se budou pohybovat okolo 17 stupňů. V noci se však teploty mohou propadnout až na tři stupně nad nulou.

V příštím týdnu očekávají pracovníci ČHMÚ také četné přeháňky a deště. Celkově ale bude v příštích čtyřech týdnech objem srážek v dlouhodobém srovnání průměrný.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama