Děti zastřelené matky: Byla to chladnokrevná vražda, otec rodinu psychicky týral

Toto je písemné vyjádření rodiny k incidentu, kdy devětačtyřicetiletý muž zastřelil v restauraci v Rychnově nad Kněžnou svoji ženu, matku tří dětí. Zveřejňujeme jej v obsahově nezměněné formě. Muž byl v sobotu odpoledne poslán do vazby a je obviněn z vraždy.
Vazba na střelce – popravil svoji manželku, děti prý miluje
Vazba na střelce – popravil svoji manželku, děti prý miluje
archiv FTV Prima

reklama

Rádi bychom se poprvé a naposledy za celý zbytek rodiny vyjádřili k tragické události, při které jsme ztratili naši milovanou maminku, dceru, sestru a tetu, protože chceme uvést věci na pravou míru a ukázat jak neskutečně silný člověk s obrovským a dobrým srdcem právě ona byla. Mnoho komentářů odkazovalo na to, že ta hyena, která nám vše způsobila, vlastně nebyl zlý člověk, jednal pouze v afektu apod. a nám se z toho zvedá žaludek. Nelehký život jsme s ním zažívali všichni již od samého začátku, vše se ale vyhrotilo do neskutečných rozměrů hlavně v průběhu posledních 4 let, kdy doma velmi intenzivně psychicky týral svoji manželku a 3 děti. Nejenže nám sprostě nadával a byl na nás hrubý, schovával klíče od auta, takže když se v zimě dědečkovi přitížilo, musela za ním přijet maminka ve sněhu na kole, obtěžoval i mnoho dalších osob nám blízkým. Zašlo to ale až tak daleko, že mamince sypal prášky (neznámo jaké) do vína, v noci ve spánku ji napadl a sebral jí mobilní telefon a platební kartu, které jsme dodnes nenašli. Maminka a její 3 děti v noci musely spát v zamčených pokojích, protože z něj měly strach.

Nikdy nic pro rodinu opravdu neudělal. Učila se s námi maminka, hledala dovolenou maminka, vymalovala celý byt, když on si jel do kina, podnikala s námi veškeré výlety, obstarávala vše, co jsme potřebovali, i víc než to i přes to, že si pak sama nemohla pořídit ani nové boty. Když jsme neměli peníze na svačinu, on si přinesl elektroniku v hodnotě stovky tisíc, neznámo odkud. Několik měsíců zpátky odletěl na 5 týdnů do Vietnamu bez jediného slova, žil si vlastním životem. Do rodinného rozpočtu přispíval částkou 15000 Kč, později dokonce 8000 Kč (kam se poděly ostatní peníze?), pomalu každý čtvrtek střídal práce a myslel vždy jen na sebe. Osobně jsem začátkem června v noci zašla pro policejní hlídku, jelikož se již situace nedala zvládat, ale vzhledem k tomu, že nedošlo k fyzickému násilí, nezmohlo se s tím vůbec nic. Nakonec jsme se rozhodli jít podat trestní oznámení za stalking a obtěžování, které bylo stále v procesu řešení a při této příležitosti jsme se i dozvěděli, že má legálně drženou zbraň, kterou jsme poté doma bohužel nenašli a bez policie bychom se o ní ani nedozvěděli. Dlouhodobě mamince vyhrožoval, že pokud od něj odejde, přijde o všechny děti a zůstane úplně sama, protože on je přece „velmi vážený novinář” a má styky úplně všude.

Byl to neskutečný manipulátor a na veřejnosti se šíleným způsobem přetvařoval, aby nabyl dojmu, že „svou rodinu” miluje a je dobrosrdečný člověk, ve skutečnosti se ale jedná o podlého psychopata. Poslední přibližně 3 týdny maminka a její 3 děti bydlely u babičky a dědy, jelikož situace byla natolik vyhrocená, o to víc, když jsme mu předali informaci, že byla podána žádost o rozvod. Jeho matka ho po celou dobu ve všem podporovala, zastávala se ho a snažila se všechny 3 děti štvát proti vlastní mamince. I z toho důvodu jsme ukončili veškerý kontakt i s ní.

V onen osudný den se měli sejít na veřejném místě, aby probrali detaily rozvodu a došli k dohodě, aby se celá záležitost co nejméně dotkla dětí. Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme.

Nejstarší dcera maminky Helenky Dominika s rodinou

reklama

reklama