Dětské brouzdaliště plné krve! Skupinka několika mužů napadla mladíka, který pomáhal uklidnit hádku mezi dvěma ženami

„Všude byla krev. To, co se stalo, snad ani není možné,“ popisuje incident na Facebooku jeden z očitých svědků celé události. Na koupališti v Dubí na Teplicku měla skupina nejméně osmi lidí, včetně dvou žen a šesti mužů, brutálně napadnout asi pětadvacetiletého mladíka. Ten se podle přítomných pouze snažil uklidnit roztržku mezi dvěma matkami.
8.8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY:  SKUPINA ÚTOČNÍKŮ MĚLA BRUTÁLNĚ ZBÍT MLADÍKA NA KOUPALIŠTI V DUBÍ
8.8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: SKUPINA ÚTOČNÍKŮ MĚLA BRUTÁLNĚ ZBÍT MLADÍKA NA KOUPALIŠTI V DUBÍ

reklama

Celý incident měl začít banalitou. Snad z dětské rozmarnosti jedno dítě začalo topit druhé. Matka topeného přispěchala na pomoc svému potomkovi. Upozornila druhé, aby se to už neopakovalo. V tu chvíli mělo vše skončit. To se ale nestalo.

Napadaný mladík
Autor: facebook Napadaný mladík

„Matka romského dítěte přiskočila a kromě sprostých a rasistických nadávek začala opravdu hodně brutálně bít matku topeného dítěte, rány střídalo tahání za vlasy. Během toho zmatku jeden obyčejný mladý muž, podotýkám, že tam nebyla žádná vazba, vběhl do bazénu a snažil se napadené ženě pomoci,“ píše v komentáři na Facebooku další z očitých svědků. To, co se stalo dál, snad předpokládat pouze v akčním filmu.

Incident na koupališti
Autor: facebook Incident na koupališti

Na pomoc ženě, která potyčku začala, měly přiběhnout další dvě její známé. Ty už napadly i mladíka, který jen pasivně stál. Do několika sekund ale v bazénku bylo dalších šest mužů, kteří mladíka nakonec brutálně zbili.

"Chtěl jsem vzít zbraň a vystřelit do vzduchu, abych mu zachránil život"

„Nejdřív mě napadlo, že poběžím pro zbraň a vystřelím a pomůže to. Najednou jsem ale viděl toho kluka v krvi, jak ho řežou a byl tam v tu chvíli jenom on a těch šest hrdinů,“ pokračuje svědek události. Lidé v okolí nakonec chlapci pomohli a přivolali Policii ČR a záchranáře. Asi pětadvacetiletý mladík skončil v nemocnici s potrhaným obličejem, zlomeným nosem a několika vyraženými zuby.

Incident na koupališti
Autor: facebook Incident na koupališti

Policie celý incident zatím kvalifikovala jako trestný čin výtržnictví. Podle policejní mluvčí zatím nic nenasvědčuje, i přes rasistické urážky popsané hned několika svědky, že by se jednalo o konflikt s rasovým motivem. Je možné, že se obvinění rozšíří na ublížení na zdraví, ale to až podle lékařské zprávy.

reklama

reklama