Dětské gangy - zaútočily na mě tři holky

O případech, kdy dětské gangy útočí na děti v Mostě jsme vás už informovali. Vyšetřováním několika napadení a také loupeží se stále zabývá policie. A zatímco fyzické rány, se napadeným dětem hojí, na jejich psychice to evidentně zanechává stopy.
20. 7. 2017 KRIMI: Promluvila dívka napadená dětským gangem
20. 7. 2017 KRIMI: Promluvila dívka napadená dětským gangem

reklama

Kolegyni Renatě Malíkové se podařilo mluvit s jednou z napadených dívek. „Odchytly si mě 3 cikánky s tím, že jsem jim měla o víkendu nadávat. Tak jsem se bránila, že vážně ne. Potom šli za náma na lavičky, že se půjdou s náma rvát.“

Dívce, které naší reportérce poskytla se svolením rodičů rozhovor, je teprve 15 let. Podle toho, co vypráví, ji napadl gang složený z podobně starých útočníků, a to především dívek.

„Říkaly mi, ať se ani na ně nekoukám. Zakazovaly mi, abych se zasmála. Zakazovaly mi držet se o zábradlí. Potom jedna z nich řekla, že přišly na bitku. Že se mám jít rvát.“ Jedna z dívek pak začala jednat. Chytla svojí oběť za vlasy a škubla za ně. „ Což na to jsem já automaticky vyskočila a dala jí pěstí. Holka se teda trochu zakrmácela, furt mě držela za vlasy a v tý chvíli ke mně přišly tři zezadu a čaply mě, mrskly se mnou na zem, kopaly do mě, škubaly mě za vlasy a škrábaly.“

Matka napadené nám pak řekla, že její dcera přišla s podvrknutým kolenem. Ve vlasech prý měla dívka krvavá místa, jak ji útočnice trhaly za vlasy. „Ve finále se jí vybarvily nějaký modřiny, jedna teda v oblasti ledvin.“ dodala. 

Napadená dívka má zranění potvrzené lékařským vyšetřením. Jenže jak se zdá, pro agresorky to jedním napadením zřejmě neskončilo. „Nadávaly, že si mě ještě najdou, jestli to někde řeknu. Takže mě zbijou. A asi 4 dny na to mi začaly psát lidi, že prej ty holky mě hledaj dál.“

A bohužel není jedinou dívkou v Mostě, která po napadení dětským gangem prožívá trauma. Podobně je na tom 12letá slečna, kterou měly útočnice také strhnout za vlasy a vláčet ji po zemi. 

„Strašně brečela a říkám, od té doby sama nebyla venku a nikam by takhle sama nešla.“ prozradila nám matka této dívenky. A jak se zdá, dětských part, které napadají vrstevníky se pohybuje po Mostě více. Policie případy vyšetřuje. S ohledem na věk po ukončení vyšetřování budou ale muset být případy odloženy a postoupeny státnímu zástupci k dalšímu opatření. Tento proces je ale velmi zdlouhavý. 

reklama

reklama