Devítiletý génius, který se měl stát nejmladším vysokoškolským absolventem, ukončil po sporu s univerzitou studium

Devítiletý Belgičan, který se měl stát nejmladším univerzitním absolventem, ukončil svá studia na nizozemské univerzitě kvůli sporu ohledně data dokončení studia a získání titulu. Univerzita neviděla jako reálné, že by studium dokončil do konce roku. Informoval o tom server Deutsche Welle.
Devítiletý génius Laurent Simons
Devítiletý génius Laurent Simons
Reprofoto: CNN/Twitter

reklama

Zázračné dítě Laurent Simons v posledním měsíci plnilo novinové titulky po celém světě. Zdálo se totiž, že do konce roku dokončí bakalářský titul na nizozemské Technické univerzitě v Eindhovenu, čímž by se stal první absolventem mladším deseti let.

Příliš mnoho zkoušek na dokončení do konce roku

Nicméně zkraje tohoto týdne univerzita sdělila Laurentovi a jeho rodičům, že předpokládaný plán nevypadá proveditelně vzhledem k počtu zkoušek, které ještě musí chlapec dokončit před svými narozeninami 26. prosince.

„Laurent je výjimečně nadaný chlapec, který prochází studiem bezprecedentním tempem. Nicméně univerzita nevěřila, že toto datum ukončení je uskutečnitelné vzhledem k počtu zkoušek, které musí Laurent složit před svými desátými narozeninami 26. prosince,“ uvedla v prohlášení univerzita.

Greta Thunberg s duhovou vlajkou

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Ve jménu CO2 i globálního oteplování i Grety svaté. Amen

Rodiče dokončení školy v polovině příštího roku odmítli

Univerzita sdělila, že navrhovala harmonogram, který by umožňoval dokončení v polovině roku 2020, což by byl „v každém případě velmi rychlý časový rozvrh“.

Rodiče chlapce se však rozhodli nabídku nepřijmout a okamžitě ukončili Laurentovo studium v Eindhovenu. „Až do minulého týdne bylo všechno v pořádku a nyní najednou vidí zpoždění šest měsíců,“ řekl pro Reuters chlapcův otec Alexander Simons.

Datum dokončení údajně pro rodinu nehrálo roli

Konkrétní datum dokončení studia nebylo podle Simonse nikdy pro rodinu tématem, ale stalo se jím v momentě, kdy cítili, že univerzita reaguje na jejich plány přesunout chlapce v rámci dalšího vzdělávání do zahraničí. Laurent má nyní údajně nové plány a obdržel už nejméně dvě nabídky od zahraničních univerzit. „Máme před sebou dobré časy,“ dodal otec.

Mladý zázrak se narodil belgickému otci a nizozemské matce a na začátku života byl vychováván prarodiči v belgickém pobřežním rezortu Ostend. Základní školu, kterou začal navštěvovat ve čtyřech letech, dokončil za rok a půl. Pouze pět let mu trvalo projít základní a střední školou a univerzitou.

Nástupce Nikoly Tesly?

Inspirován srbsko-americkým vynálezcem Nikolou Teslou Laurent tvrdí, že chce zkoumat umělé orgány a nakonec ve své vlastní laboratoři vyvinout kompletně umělé tělo.

Podle Guinnesovy knihy světových rekordů je doposud nejmladším člověkem, který obdržel vysokoškolský titul Američan Michael Kearney, který na něj dosáhl v červnu 1994, kdy mu bylo deset let a čtyři měsíce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!