Dieselová auta budou mít zákaz i v Římě. Úřady tak chtějí chránit památky

Po německém Düsseldorfu a Stuttgartu chce i italská metropole do roku 2024 zakázat vjezd do centra automobilům na dieselový pohon. Řím je považován za jedno z nejvíce znečištěných měst v Evropě a starostka chce zákazem mimo jiné ochránit tamní památky. Informace přinesla agentura Reuters.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Italské hlavní město se se znečištěním potýká již řadu let a antické památky jsou podle odborníků ve velkém ohrožení. To se týká přibližně 3 600 kamenných staveb a 60 bronzových soch.

S návrhem na zákaz vstupu dieselovým automobilům do Říma přišla starostka města Virginia Raggiová. Vedení města bojuje s dopravní situací už několik let. Jelikož v hlavním italském městě nejsou žádná sídla průmyslových odvětví, je zřejmé, že je to právě doprava, která nejvíce znečišťuje tamní prostředí.

Auta s naftovým motorem se už dost možná do Düsseldorfu nedostanou

Je rozhodnuto: Města v Německu mohou zakázat vjezd autům na naftu

Vedení metropole tak například v minulosti zavádělo takzvanou střídavou dopravu, kdy v určité dny mohla jet do Říma auta s registrační značkou zakončenou buď lichým, nebo naopak sudým číslem. Pravidlo je ale porušováno a policisté nejsou schopni uhlídat všechna vozidla. Někteří řidiči nařízení oběšli také tím, že si zkrátka pořídili druhé auto.

Reklama
Reklama