Dieselová auta budou mít zákaz i v Římě. Úřady tak chtějí chránit památky

Po německém Düsseldorfu a Stuttgartu chce i italská metropole do roku 2024 zakázat vjezd do centra automobilům na dieselový pohon. Řím je považován za jedno z nejvíce znečištěných měst v Evropě a starostka chce zákazem mimo jiné ochránit tamní památky. Informace přinesla agentura Reuters.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Italské hlavní město se se znečištěním potýká již řadu let a antické památky jsou podle odborníků ve velkém ohrožení. To se týká přibližně 3 600 kamenných staveb a 60 bronzových soch.

S návrhem na zákaz vstupu dieselovým automobilům do Říma přišla starostka města Virginia Raggiová. Vedení města bojuje s dopravní situací už několik let. Jelikož v hlavním italském městě nejsou žádná sídla průmyslových odvětví, je zřejmé, že je to právě doprava, která nejvíce znečišťuje tamní prostředí.

Auta s naftovým motorem se už dost možná do Düsseldorfu nedostanou

Je rozhodnuto: Města v Německu mohou zakázat vjezd autům na naftu

Vedení metropole tak například v minulosti zavádělo takzvanou střídavou dopravu, kdy v určité dny mohla jet do Říma auta s registrační značkou zakončenou buď lichým, nebo naopak sudým číslem. Pravidlo je ale porušováno a policisté nejsou schopni uhlídat všechna vozidla. Někteří řidiči nařízení oběšli také tím, že si zkrátka pořídili druhé auto.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!