Dívka (7) se sama vydala na výlet. Bez letenky se přes kontroly dostala až do letadla

Švýcaři jsou známí především pro svoji preciznost. To, co se o víkendu odehrálo na ženevském letišti, si ale rozhodně za rámeček nedají. Přísné kontroly na letišti se totiž podařilo přelstít teprve sedmileté dívce, která se poměrně snadno dostala až do letadla a málem s ním i odletěla. To vše bez letenky.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay/Michael Gaida

reklama

Pozoruhodný příběh malé cestovatelky se odehrál v neděli. Zatím není zcela jasné, zda se děvčátko svým rodičům na ženevském vlakovém nádraží ztratilo náhodou, nebo jestli se dívka „vypařila“ úmyslně. Rodiče každopádně ihned zalarmovali policii, informuje server RT. Tou dobou už ale dívka seděla ve vlaku na letiště. Tam se jí povedlo dostat bez lístku i bez vzbuzení pozornosti ostatních cestujících. Dívčino vrcholné číslo ale mělo teprve přijít.  

Vykutálené děvče se totiž zřejmě rozhodlo, že když už je na letišti, tak i někam odletí. Její první pokus projít přes kontroly spolu s posádkou letadla ještě nevyšel. Když ji odhalili, utekla a následně předstírala, že se připojila ke svým rodičům, stojí v oficiálním prohlášení letiště.

Všimli si ji až těsně před odletem

Druhý pokus už ale překvapivě vyšel. Odhodlaná dívka se totiž protáhla průchodem, který byl podle mluvčího letiště „přístupný pouze dítěti její velikosti“. Následně se vykutálené cestovatelce podařilo dostat až do letadla, aniž by ji někdo zastavil. A byla by i odletěla, kdyby si jejích eskapád na letišti nevšimli pracovníci sledující bezpečnostní kamery. Dívku z letadla vyvedli těsně před startem.

Na letiště se okamžitě snesla vlna kritiky, jak se při současných bezpečnostních hrozbách mohlo něco takového vůbec stát. Mluvčí incident označil za „bezprecedentní“, „politováníhodný“ a ujistil, že už byla přijata taková opatření, aby k něčemu podobnému v budoucnu nemohlo dojít. „Současný systém efektivně cílí na dospělé a děti s doprovodem, ale musíme samozřejmě vylepšit jeho slabiny, když nechá proklouznout samotné dítě,“ uvedl mluvčí.

Zbývá ještě dodat, že dívka nastoupila do letadla společnosti EasyJet, které mělo namířeno do města Ajjacio na ostrově Korsika. Tam by si byla mladá cestovatelka užívala například příjemné denní teploty, které se na začátku listopadu pohybují okolo 20 stupňů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!