Dnes začíná zlínský filmový festival: Divákům nabídne 300 filmů

58. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně, začíná již dnes, v pátek 25. května. Na vůbec nejstarší a největší přehlídce filmů svého druhu, bude letos k vidění celkem 300 filmů z 55 zemí z celého světa. 199 filmů si ve Zlíně "odbude" svou premiéru.
Zlínský filmový festival
Zlínský filmový festival
Twitter/https://twitter.com/ZlinFilmFest

reklama

Kanadský film „Jinam“, islandský „Falconi“ nebo například slovensko-český „Backstage“- to jsou premiérové snímky, které budou mít možnost vůbec poprvé zhlédnout diváci právě na zlínském festivalu.

Osmapadesátý ročník uctí památku stého výročí vzniku Československa promítnutím 33 československých snímků. Nezapomene ani na 120. výročí vzniku prvních českých filmů.

Ze tří stovek filmů je více jak polovina soutěžních. Své štěstí tam zkusí 33 celovečerních snímků, 62 krátkých animovaných filmů a 74 krátkých studentských filmů.

 

 

Proslulý Zlatý střevíček- cena za mimořádný přinos kinematografii bude i letos předána do dobrých rukou. Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež si převezmou Magda Vášáryová a Jaromír Hanzlík. v kategorii mimořádný přínos světové kinematografii ho dostane Andrea Morricone, syn legendárního skladatele a dirigenta Ennia.

Zlínská zoo jako první v Česku odchovala vzácného dvojzoborožce indického

Chovatelský úspěch zlínské zoo: Jako první v Česku odchovali vzácného dvojzoborožce indického

Zlínský festival divákům nabídne kromě filmových zážitků také spoustu workshopů, přednášek, výstav a různé sportovní či společenské akce. Na harmonogram celého festivalu se můžete podívat na jeho internetových stránkách. Svátek filmu ve Zlíně skončí 2. června.

reklama

reklama