Do čela Evropské komise je po třech dnech debat navržena německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová

Stávající předseda Evropské rady Donald Tusk na svém Twitteru zveřejnil informaci o navržených tvářích do předních funkcí Evropské unie. Prezidenti a předsedové vlád členských zemí nad novými vedoucími osobnostmi EU debatovali dnes třetím dnem.
Angela Merkelová a Ursula von der Leyenová
Angela Merkelová a Ursula von der Leyenová
@petrfischer3 / Twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Donald Tusk v úterý po sedmé večer na svém Twitteru uvedl, že „Evropská rada se shodla na budoucím vedení institucí EU“.

Poté přidal příspěvky, v nichž představil nové kandidáty, které ještě bude muset odsouhlasit Evropský parlament, který měl v úterý 2. července své první zasedání v rámci nového funkčního období po evropských volbách.

Do čela Evropské komise je navržená německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová a členka Křesťanskodemokratické unie (CDU).

 

Do čela Evropské rady je navržen belgický premiér Charles Michel, který je členem belgického liberálně orientovaného Reformního hnutí.

 

Do čela Evropské centrální banky je navržena Christine Lagardeová, členka strany Unie pro lidové hnutí a francouzská ministryně financí z let 2007 – 2011 za premiérství Françoise Fillona.

 

A coby vysokého zástupce pro zahraniční vztahy a bezpečnostní politiku navrhla Evropská rada španělského socialistického politika Josepa Borrell Fontellese, který byl v letech 2004 – 2007 předsedou Evropského parlamentu.

Reklama
Reklama