Do dražby půjde kabriolet princezny Diany. Jaká je jeho očekávaná cena?

Auta, která dříve patřila členům britské královské rodiny, jsou v některých očích neustálým zdrojem fascinace. Zatím poslední, které se dostane do dražby, je zelené Audi A4, které dříve pravidelně řídila princezna Diana. Informovala o tom agentura DPA.
Princezna Diana s Johnem Travoltou
Princezna Diana s Johnem Travoltou
Pixabay

reklama

Jistý rozruch a pozdvižená obočí v roce 1994 vyvolalo rozhodnutí princezny Diany, tehdejší ženy britského prince Charlese, která na úkor domácího britského výrobce upřednostnila německý vůz. Elegantní kabriolet jí tehdy zapůjčil jeden z londýnských dealerů značky.

 

Německé automobilce spadla příležitost do klína

Princezna byla britskou veřejností zbožňována a její krok byl pro německou automobilku skvělým PR krokem. „Tohle je úžasné auto, na které mnozí z nás vzpomínají jako na vrchol princezniny popularity,“ uvedl Simon Langsdale z Classic Car Auctions.

Princ Harry brání Meghan 1

Harry se ostře zastal manželky Meghan! Princ má obavy, aby nedopadla jako jeho zesnulá matka Diana

Princezna z Walesu si svou „osobní dopravu“ evidentně užívala, alespoň soudě z toho, jak byla s autem pravidelně spatřována a plnila novinové stránky a televizní obrazovky. Princezna automobil využívala k častým výletům a na zadních sedadlech byli často vídaní oba její synové, princové Harry a William.

Automobilka Audi později uvedla, že jakmile se Diana přiklonila k jejich značce, prodeje se společnosti zdvojnásobily. Princezna z Walesu užívala tento vůz po dobu pěti měsíců, než ho vrátila. Poté byl prodán člověku z médií, který si ho vzal v momentě, kdy zjistil, kdo byl jeho předchozí majitelkou.

Jaká je odhadovaná cena?

Kabriolet má elektrickou stahovací střechu a automatickou převodovku. Najeto má pouhých 22 tisíc mil (asi 35 tisíc kilometrů). Očekává se, že by v aukci měl být vydražen za nejméně 45 700 dolarů (přes milion korun). Položka, která zahrnuje i set fotografií Diany užívající tento vůz, se do aukční síně dostane koncem března.

Princezna Diana zemřela ve svých šestatřiceti letech - 31. srpna 1997 poté, co byla smrtelně zraněna při autonehodě v Paříži, když se společně s partnerem Dodi Al-Fayedem, bodyguardem Trevorem Rees-Jonesem a řidičem Henri Paulem pokoušeli ujet bulvárním novinářům. Autonehodu přežil pouze Rees-Jones sedící na sedadle spolujezdce, který byl jediný připoutaný. V té době již měla po rozvodu s princem Charlesem.

reklama

reklama