Do manhattanského mrakodrapu narazila helikoptéra

Podle serveru CNBC se v americkém New Yorku na Manhattanu zřítila helikoptéra. Ta narazila při pokusu o přistání do 54patrového mrakodrapu a začala hořet. Hasiči požár uhasili, nyní se zjišťuje důvod přistání právě tam. Podle všeho zemřel pilot, zranění nejsou.
Helikoptéra narazila do budovy v New Yorku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budova byla okamžitě evakuována a na místě havárie jsou momentálně desítky záchranářů. Lidé sdílí děsivé záběry na svých sociálních sítích. ‚‚Jsme jeden blok jižně od místa havárie. Před 20 minutami se ozvala hlasitá rána, šíleně hlasitá. Podíval jsem se nahoru a viděl jsem plameny na střeše a poté kouř,‘‘ napsal na Twitteru očitý svědek Lance Koonce. 

Požár trval asi 30 minut. Město vydalo nouzové oznámení, které zahrnuje uzavření silnic a přítomnost nouzového personálu. Prezident Donald Trump byl o nehodě také okamžitě informován a nynější vývoj situace sleduje.

Guvernér státu New York Andrew Cuomo, který byl v té době v dané oblasti, zmínil, že nic nenasvědčuje tomu, že by přistání mohlo být spojené s terorismem. To potvrdilo hned několik městských úředníků. Prý jde o počasí, které bylo tou dobou velmi nepříznivé. Horní část budovy byla podle všeho zakrytá mraky.

Mrakodrap známý jako AXA Equitable Center sídlí v samém centru společnosti AXA Financial, pobočky francouzské pojišťovací a bankovní společnosti. Budova má cenu zhruba 45 miliard korun.

Reklama
Reklama