Do p**ele nestřílej! Papoušek pomohl k usvědčení ženy z vraždy

(ilustrační foto)
(ilustrační foto)
FTV Prima

reklama

Hodně nečekaný svědek pomohl k vyřešení případu dva roky staré vraždy, která se stala v americkém státě Michigan. Glenna Duramová tehdy podle obžaloby pěti výstřely usmrtila svého muže Martina Durama. Následně se sama pokusila o sebevraždu.

Během vyšetřování pak Duramová popírala, že by sobě a manželovi nějak ublížila. Policie tak pracovala i s verzí, že je za vraždu muže a zranění ženy zodpovědný neznámý lupič. Nakonec ale případ rozlousknul jediný svědek vraždy – papoušek Bud, který patřil zavražděnému.

Toho se následně podle BBC ujala bývalá žena Martina. Po čase si všimla, že papoušek vede velice podivné monology. Když se pozorněji zaposlouchala, nestačila se divit. Bud si totiž mumlal jakýsi rozhovor, ve kterém střídal mužský a ženský hlas. Ten pak téměř dokonalou imitací hlasu svého zesnulého majitele zakončoval výkřiky „do p**ele nestřílej!“. Jeho současná majitelka se tak domnívá, že papoušek zaznamenal poslední slova jejího exmanžela, než ho Glenna Duramová zastřelila, píše Daily Mail.

Glenna Duranová usvědčená z vraždy manžela
Autor: Fox17 Glenna Duranová usvědčená z vraždy manžela

Žalobce sice s návrhem zařadit „svědeckou výpověď“ papouška mezi důkazy u soudce neuspěl, nicméně na porotu to evidentně vliv mělo. Glenna Duramová byla shledána vinnou z vraždy. Trest se dozví příští měsíc. Hrozí jí i doživotí.

Papoušek Bud se tak zařadil na nedlouhý seznam opeřenců, kteří pomohli usvědčit člověka z vraždy. Zatím jediný podobný případ se odehrál před třemi lety v Indii.

 

Autor: Lucie Hnyková

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!