Do přerovského babyboxu někdo odložil holčičku. Dostala jméno Ilonka

Do přerovského babyboxu dnes ráno někdo odložil novorozenou holčičku. Pupečník měla omotaný ženskou sponkou do vlasů. Podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse je v pořádku a dostala jméno Ilonka.
Babybox
Babybox
FTV Prima

reklama

„Ilonka je sedmé letošní děťátko, třetí přerovské a skóre holky versus kluci zvýšila na 96:73 a 56. miminko nalezené v babyboxech zřízených za korunky Nadace Komerční banky, a. s. — JISTOTA,“ uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess jak na sociálních sítích, tak i na webových stránkách.

Dítě se našlo kolem osmé hodiny ráno. Váží kolem tří kil a měří 48 centimetrů. Podle lékařky z přerovské nemocnice, kde je babybox umístěný, je holčička v pořádku. Navíc na pupečníku měla dámskou sponku. „Spona do vlasů na pupečníku, to tu ještě nebylo,” upřesnil Hess. Pokud půjde vše dobře, bude holčička v nemocnici do konce týdne a pak půjde do náradní pěstounské péče.

Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Od jejich vzniku v nich už bylo odloženo celkově 169 dětí. Jen v Olomouckém kraji fungují čtyři. Ve čtvrtek 10. května pak Hess v Jihlavě vymění „starou bedýnku“ za babybox nové generace. 

reklama

reklama