Do Severní Koreje se chystá vzácná návštěva: Pozvání možná přijme sám papež František!

Severokorejský vůdce Kim Čong-un učinil zásadní krok. Rozhodl se pozvat do své země papeže Františka. Bude to historicky vůbec poprvé, kdy papež Severní Koreu navštíví. Oficiální pozvání poskytne jihokorejský prezident Mun Če-in, který navštíví Vatikán příští týden během své cesty po Evropě.
papež František
papež František
Facebook/Anna Dumont

reklama

Jak se zdá, lídr Severní Koreje mění taktiku. Po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi se chystá na setkání s papežem Františkem. Toho má v plánu pozvat do své země prostřednictvím jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, který Vatikán v příštím týdnu navštíví. Setkání by mělo proběhnout v hlavním městě Pchjongčchang. 

Nutno podotknout, že Severní Korea nemá s Vatikánem zrovna diplomatické vztahy. Pozvání hlavy římskokatolické církve do totalitní země je proto velkým krokem směrem k posílení dobrých vztahů. O to víc, že je to právě vůdce Kim Čong-un, kdo se pro tento krok rozhodnul.

První setkání Kima s Trumpem

První setkání Kima s Trumpem: Dobrá nálada i podepsaná dohoda o spolupráci

Pokud se setkání opravdu uskuteční, bude se jednat o historicky první návštěvu papeže v Severní Koreji. V roce 2000 sice otec Kim Čong-una, Kim Čong-il, pozval tehdejšího papeže Jana Pavla II. k návštěvě země. Toto setkání se však nikdy neuskutečnilo. Vatikán v té době totiž trval na tom, že k návštěvě papeže dojde jen tehdy, pokud v Severní Koreji budou přijati katoličtí kněží.

Tak se necháme překvapit, jak se Vatikán spolu s papežem Františkem nakonec k pozvání do Korejské lidově demokratické republiky postaví.

reklama

reklama