Dojemné shledání po více jak dvaceti letech: Čínská rodina našla svou ztracenou dceru

Dlouhých 24 let pátrala čínská rodina po dceři. Ta ve svých třech letech zmizela z trhu, kde rodiče prodávali ovoce. Dojemné shledání dcery s rodinou nyní oslavuje celá Čína. Příběh zveřejnil server BBC.
Dojemné shledání po více jak dvaceti letech: Čínská rodina našla svou ztracenou dceru
Dojemné shledání po více jak dvaceti letech: Čínská rodina našla svou ztracenou dceru
twitter/BBC News

reklama

Qifeng se ztratila svým rodičům před čtyřiadvaceti lety, když jí byly pouhé tři roky. Otec s matkou zrovna na čínském tržišti prodávali ovoce, když se jim dcera ztratila z očí.

Rodina strávila dlouhé roky hledáním své maličké holčičky jak v rodném městě Čcheng-tu, tak i v okolních oblastech. Vylepovali plakáty, podávali inzeráty do novin i na internet. Rodiče od toho osudného dne dokonce nikdy neopustili město Čcheng-tu v naději, že se dcerka vrátí.

Otec s matkou pátrání nevzdali ani po dlouhých letech. Hlava rodiny Wang Mingging začal pracovat ve volném čase jako taxikář v naději, že by snad jednou mohla být jeho dcera mezi cestujícími, které denně vozil. Na zadní straně svého auta si Wang vylepil informace o ztracené dceři a přidal i fotografii batolete. Protože ale rodiče neměli žádnou fotografii malé Qifeng, tak se z obrázku usmívala její mladší sestra, která byla pohřešované podobná. 

V průběhu let čínská policie identifikovala hned několik žen, které teoreticky mohly být ztracenou Qifeng. Testy DNA ale nikdy shodu nepotvrdily.

Zlom nastal až koncem loňského roku, kdy policisté vytvořili kresbu, jak by asi ztracená dcera mohla vypadat dnes. Obrázek zmizelé ženy poté policisté umístili na internet. A začaly se dít věci! 

Na druhé straně země uviděla fotku Kang Ying, která byla doslova šokována tím, jak je ženě na obrázku podobná. Ihned zkontaktovala pana Wanga a zjistila, že s jeho nezvěstnou dcerou sdílí některé neobvyklé rysy včetně malé jizvy na čele. Že se opravdu jedná o ztracenou dceru, posléze potvrdily testy DNA.

Kang Ying neváhala ani chvíli a společně s manželem a dětmi přiletěla do Čcheng-tu, aby po letech objala své rodiče a sourozence. „Žádná slova nemohou vyjádřit, jaké zoufalství jsme zažili v posledních 24 letech. A teď jsme tady a konečně se setkáme s naší dcerou,“ řekl novinářům otec Wang Mingging před příletem jeho dcery.

Čínská média uvádějí, že Kang Ying vyrůstala paradoxně jen 20 kilometrů od svých rodičů. Co se stalo, že musela vyrůstat bez nich, ale zatím zveřejněno nebylo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!