Doktor Jaroslav Barták půjde znovu před soud kvůli přípravě vražd

Lékař Jaroslav Barták uspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu. Ten zrušil osmiletý trest, který Barták dostal za údajnou přípravu tří vražd a vydírání. Kauza se znovu vrací ke krajskému soudu do Liberce.
15. 1. 2018 ZPRÁVY: DOKTOR BARTÁK PŮJDE ZNOVU PŘED SOUD KVŮLI PŘÍPRAVĚ VRAŽD
15. 1. 2018 ZPRÁVY: DOKTOR BARTÁK PŮJDE ZNOVU PŘED SOUD KVŮLI PŘÍPRAVĚ VRAŽD

reklama

Mluvčí krajského soudu nám včera potvrdila, že Jaroslav Barták se do místní soudní síně znovu vrátí. Důvody rozhodnutí Nejvyššího soudu, který kauzu takzvaně oživil, ale zatím zůstávají neveřejné.“My jsme obdrželi rozhodnutí Nejvyššího soudu minulý týden ve čtvrtek, ale rozhodnutí nebylo zatím doručeno účastníkům řízení, takže k jeho obsahu se nemohu vyjadřovat, uvedla pro Zpravodajství FTV Prima mluvčí Krajského soudu v Liberci Karolína Francová.

„Z té logiky věci, že to bylo zrušeno jak u soudu druhého stupně, tak prvního stupně, tak půjde o to, abychom se znovu opět zabývali provedenými důkazy,“ vysvětlila soudkyně Eva Drahotová.

Připomeňme, že Jaroslav Barták měl podle obžaloby údajně plánovat vraždy za zdmi liberecké vazební věznice. Měla to být pomsta lidem, kteří proti němu vypovídali v jeho předchozí kauze. Byl totiž odsouzený na 12 let za sexuální obtěžování svých asistentek. Ty měl na zahraničních cestách nutit k sexu, některé z nich se potom psychicky zhroutily. V médiích si Jaroslav Barták kvůli tomu vysloužil přezdívku „Doktor Čuně“.

Barták plánování vražd odmítá

„Já jsem byl vždycky skromnej kluk, skromný lékař, který se snažil pomáhat lidem a byl potom určitým způsobem vmanipulován do situace s těmi dívkami, kde jsem udělal chyby a moc toho lituji jako velký hříšník, ale tady, aby mi někdo přišíval nějakou vraždu, to já jsem neuměl zabít ani kapra, natož, že bych někomu chtěl ublížit,“ hájil se Barták těsně před vynesením rozsudku libereckým soudem v roce 2016.

Barták opakovaně hovořil o justičním omylu, teď bude mít znovu šanci prokázat, že žádné vraždy nechystal. Rozhodnutí Nejvyššího soudu ale v žádném případě nemá vliv na jeho předchozí sexuální kauzu. V tomto případě si bude muset svůj trest odpykat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!