Doktor v mobilu: Některé zdravotní problémy můžete vyřešit i díky aplikaci

Pokud máte sebemenší problém nebo pochybnosti, zajděte s nimi k doktorovi nebo specialistovi v dané oblasti. Tak zní všeobecná poučka. Jestli ale nestíháte nebo to není opravdu akutní, možná oceníte šikovnou mobilní aplikaci s online poradnou...
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima Rádce - Aplikace U lékaře - online poradna v mobilu

reklama

 

Ušetřete až 50 % vaší měsíční útraty za telefon. Bleskové srovnání tarifů mobilních operátorů online na Prima Rádci

Možná se také stydíte řešit vaši situaci osobně. Můžete mít problémy v sexuální oblasti nebo třeba při zažívání. I v těchto věcech můžete získat zcela anonymně rady nebo doporučení, jak postupovat... Jedná se o aplikaci s názvem "Ulékaře.cz". Odpovídají vám skuteční lékaři a odborníci. Je zdarma, jen je třeba se zaregistrovat, pokud chcete položit dotaz. Jen v případě požadavku na expresní odpověď se platí až 89 korun – pokud ale potřebujete něco řešit opravdu rychle a akutně, bude lepší navštívit přece jen odborníka osobně. Podívejte se na video z pořadu Applikace (najdete ho pod úvodní fotkou), kde vám tuhle šikovnou aplikaci představí moderátorka Iva Frühlingová. :-)

Příklady dotazu a odpovědi:

1. Každé ráno po probuzení nemůžu sevřít levou ruku v pěst. Sevření bolí, ale po procvičení (3x) bolest hned ustupuje. Hybnost je pak celý den normální. Mám to cca 3 měsíce, jsem pravák, pracuji jako lektor. Užívám lék na štítnou žlázu. Žádné jiné obtíže nemám. O co by prosím vás mohlo jít a je vhodné používat powerball?

Odpověď fyzioterapeutky: Ranní ztuhlost svalů je jedním z příznaků například revmatoidní artritidy. Powerball může pomoci, ale i ublížit, záleží na použití. Doporučila bych ho u stavů například po zlomeninách, kdy může pomoci posílení a stabilizaci kloubů zápěstí a prstů. Zároveň může dojít k přetěžování šlach flexorů prstů, jelikož vyžaduje silový úchop, a například u syndromu karpálního tunelu by bylo toto posilování nevhodné. Doporučuji další vyšetření a odhalení příčiny jako prevenci zhoršení vašich obtíží.

2. S přítelem jsme spolu půl roku a po sexuální stránce jsem nanejvýše spokojena, ale jsou chvíle, kdy se mi přítel věnuje a touží po mém orgasmu. Během toho času ze mě často uniká tekutina a začínám se chvět a motá se mi hlava, ale přítel to stále nepovažuje za orgasmus – je to orgasmus, nebo není? A jak vůbec vypadá ženský orgasmus, pokud to není tohle??? Strašně ráda bych to věděla, protože pokud to orgasmus není, pak jsem ho tedy asi ještě vůbec neměla. Ale to, co se mi děje, když jsem s ním, se mi ještě nedělo – ne v takové míře... Děkuji za odpověď.

Odpověď gynekoložky: Dobrý den, orgasmus je vrcholem při sexuálním dráždění a vždy po něm přichází fáze relaxační. Provázejí ho jak psychické, tak i fyzické symptomy. Orgasmus může mít různou intenzitu a dokonce přibližně třetina žen nikdy žádný orgasmus nemá a žije naprosto spokojeným sexuálním životem. Nežeňte se za orgasmem, je pravděpodobné, že příznaky, které popisujete, by mohly být součástí orgasmu. Víc než orgasmus samotný je důležitá vaše spokojenost se sexuálním životem.

Další tip: Do mobilu si můžete stáhnout i aplikaci na testování vašeho zraku nebo sluchu...

Aplikace - Zrak a sluch

Slyšíte a vidíte dobře? Otestujte se dřív, než půjdete k lékaři. Pomůže i aplikace

Tady se můžete podívat na celý díl Applikací o zdraví.

Pořad Applikace s Ivou Frühlingovou a Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu v podvečer na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Titulní foto – Zdroj: Thinkstock

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!