Domácí násilí? Podle průzkumu trpí každá sedmá žena, ale i děti a muži

Poslední průzkumy ukázaly šokující zjištění. Podle nich každá sedmá žena v Česku zažila domácí násilí. Podobně jsou na tom i muži a bohužel také děti.
30. 12. 2017 ZPRÁVY: PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PRŮZKUMŮ KAŽDÁ SEDMÁ ŽENA TRPÍ DOMÁCÍM NÁSILÍM
30. 12. 2017 ZPRÁVY: PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PRŮZKUMŮ KAŽDÁ SEDMÁ ŽENA TRPÍ DOMÁCÍM NÁSILÍM

reklama

Bohužel všechno začíná naprosto nevinně. Třeba jenom takovým lehkým omezováním jakože nikam nepůjdeš, proč jsi přišla tak pozdě a za co jsi utratila tolik peněz. Jenže v agresorech vztek a zuřivost roste.

Psychologové se snaží pracovat nejen s oběťmi, ale také se samotnými agresory. „Podle našich klientů a klientek je to často pocit bezmoci a frustrace,“ popisuje psycholog Oleg Šuk pocity agresorů. Právě na ně se zaměřilo intervenční centrum. Naučit je ovládat se a svůj vztek posunout do nejnižšího šuplíku a zamknout. Psychologové se samozřejmě zaměřují i na pomoc obětem domácího násilí. Důležité je utnout vše hned na začátku.

Domácí násilí: Proč je pro ženu tak těžké opustit tyrana?

Domácí násilí: Proč je pro ženu tak těžké opustit tyrana?

„Nenechat si to líbit. Prvním krokem je uvědomit si, že něco takového se mi děje a druhým je zkusit o tom nejdřív s tím partnerem promluvit a určit si, co už dělat nechci,“ radí psycholožka Zuzana Chomová.

Kdo by se ale myslel, že trpícími jsou jen ženy nebo děti, mýlil by se. Také muži vědí o domácím násilí své a často ho skrývají a nechtějí řešit. Prostě se stydí. A jak to může dopadnout, pokud to člověk nebude řešit? I těžkým fyzickým ublížením, s fatálními následky.

A pokud už si sami nevíte rady, můžete psychologům rovnou zavolat. Vždy se vám budou snažit pomoci. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!