Donald Trump Jr. byl v kontaktu se serverem WikiLeaks v průběhu prezidentských voleb. Přiznal to na svém Twitteru

Syn amerického prezidenta přiznal, že byl v kontaktu se serverem WikiLeaks před i po loňských prezidentských volbách. Uvedl to na svém Twitteru. WikiLeaks, který se zabývá zveřejňováním vládních chráněných informací, dal Trumpovi mladšímu několik návrhů, na které dotyčný zareagoval. Na celou kauzu upozornil magazín The Atlantik.
Donald Trump Jr
Donald Trump Jr
youtube/Washington Post

reklama

WikiLeaks a Trump Jr. spolu komunikovali od loňského září až do letošního července. Byl to právě zmíněný web, který před loňskými volbami objevil dokumenty, které unikly po hackarském útoku na servery Demokratické strany v čele s Trumpovou soupeřkou Hillary Clintonovou. A například dotaz na komentář k případu Clintonové, byl v jedné ze zpráv, kterou server WikiLeaks Trumpovi mladšímu poslal. Navrženo mu bylo ale například také zveřejnění daňového přiznání jeho otce prostřednictvím zmíněného webu.  

Komunikace Trumpa Jr. s WikiLeaks
Autor: Twitter/Donald Trump Jr Komunikace Trumpa Jr. s WikiLeaks

Na komunikaci serveru se synem amerického prezidenta upozornil magazín The Atlantik. Až poté se ke kauze vyjádřil i sám Donald Trump Jr. Vybrané pasáže zveřejnil v pondělí na svém Twitteru.

Trable měl Trumpův syn už díky ruské právničce

Není to poprvé, co se Trump mladší dostal do problémů. V červenci byl napadený, že se během prezidentské kampaně scházel s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která má být napojená na Kreml. I po tomto skandálu se chtěl Trump Junior obhájit, a tak zveřejnil e-mailovou konverzaci s britským publicistou a mediálním manažerem Robem Goldstonem, která schůzce předcházela. Ale ani ta Trumpovi kýžené ovoce nepřinesla. Z e-mailů totiž vyplynula další skutečnost – Trumpův zájem o kompromitující materiály na otcovu politickou soupeřku Clintonovou.

Donald Trump s chotí
Autor: instagram/@spletnik_ru Donald Trump s chotí

A co na to WikiLeaks? Zakladatel serveru Julian Assange po prvotním prohlášení, že informace nemůže potvrdit, později tweety Trumpa mladšího na síti sdílel. 

WikiLeaks na Twitteru
Autor: twitter/WikiLeaks WikiLeaks na Twitteru

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!