Donald Trump požaduje pro atentátníka z Manhattanu trest smrti

Atentátník z newyorského Manhattanu, který ve středu zabil autem osm lidí, by měl dostat trest smrti. Prohlásil to americký prezident Donald Trump. Ten zároveň zvažuje, že by zrušil loterii, ve které mohou cizinci vyhrát zelenou kartu, tedy povolení k pobytu ve Spojených státech. Díky zelené kartě se do Ameriky dostal i útočník, Uzbek Sayfullo Saipov.
2. 11. 2017 ZPRÁVY: DONALD TRUMP POŽADUJE PRO ATENTÁTNÍKA Z MANHATTANU TREST SMRTI
2. 11. 2017 ZPRÁVY: DONALD TRUMP POŽADUJE PRO ATENTÁTNÍKA Z MANHATTANU TREST SMRTI

reklama

Devětadvacetiletý Sayfullo Saipov žil ve Spojených státech od roku 2010. Udělal si tady zkoušky a stal se řidičem z povolání a právě autem zabíjel. Až do osudného dne žil i se svou rodinou v Patersonu v New Jersey a jak už to bývá, i tam ho považovali za normálního a slušného člověka.

„Nikdy jsme tu žádné problémy neměli, nikdo netušil, že by se mohlo něco takového stát. Lidé tu žijí svůj běžný život a on byl jeden z nich,“ řekl americkým médiím útočníkův soused Ramy Elhelw.

Donald Trump označil atentátníka za zvíře. Ostatně sám Saipov měl u soudu vyjádřit hrdost na to, co spáchal, a netajil se tím, že chtěl zabít co nejvíc lidí. Trump na svém twitterovém účtu požaduje pro podobná individua výjimečný trest: „Newyorský terorista byl šťastný, když požádal o vyvěšení vlajky Islámského státu ve svém nemocničním pokoji. Zabil osm lidí a vážně jich zranil 12, měl by dostat trest smrti.“

Mezi osmi oběťmi vraždícího šílence jsou převážně cizinci, domů se už nikdy nevrátí pětice Argentinců, spolužáků, kteří vyrazili do New Yorku na oslavu třicátého výročí své promoce. „To, co měla být velká oslava, se změnilo v nepochopitelnou tragédii. Kdy už tomu bude konec? Proč musejí umírat nevinní lidé?“ ptá se přítel obětí Pablo Noseda.

Při teroristickém útoku v New Yorku zemřelo i pět přátel

Smutný příběh party Argentinců: Do New Yorku přijeli oslavit studentské jubileum, pět jich nepřežilo teroristický útok

A stejně se ptá i rodina jednatřicetileté Belgičanky, která po sobě zanechala 2 malé děti. „Lidé umírají při teroristických útocích, zvykáme si na to, ale je to úplně jiné, když se vás to dotkne takhle zblízka. Jeden náš známý unikl o vlásek atentátu v Barceloně, Ann-Loire se to tentokrát už nepovedlo, proč?“ neskrývá smutek rodinný přítel Johan Verstervete v rozhovoru pro agenturu AP.
 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!