Dopravní chaos v Olomouckém kraji: Úředníci v touze po optimalizace zapomněli na potřeby cestujících

Skutečně pořádný chaos zažívají už několik týdnů cestující autobusových linek v Olomouckém kraji. Úředníci například na několika místech zrušili dětem školní autobusy. I přes velkou snahu krajského úřadu o nápravu, jsou na mnoha místech stále problémy.
4. 3. 2018 ZPRÁVY: CESTUJÍCÍ ZAŽÍVAJÍ UŽ DVA MĚSÍCE DOPRAVNÍ CHAOS
4. 3. 2018 ZPRÁVY: CESTUJÍCÍ ZAŽÍVAJÍ UŽ DVA MĚSÍCE DOPRAVNÍ CHAOS

reklama

Jízdní řády se teď v Olomouckém kraji mění téměř častěji než počasí. Po obrovské vlně kritiky přišly nové a to už na konci ledna. Vydržely ale pouze měsíc. Další začnou platit od pondělí a ani ty nebudou konečné. Úředníci totiž při přehnané touze po optimalizaci linek jaksi zapomněli na potřeby cestujících.

Například lidé z Kokor a okolí ke svému údivu zjistili, že od 2. ledna nepojede ranní školní autobus. Na poslední chvíli ale zasáhla přerovská radnice, která donutila úředníky spoj dětem vrátit. Ještě hůř dopadli obyvatelé Výšovic na Prostějovsku. Tady zjistili, že školní autobus nejede až ve chvíli, kdy děti zůstaly ráno stát bezradně na zastávce.

Amsterdam se proměnil v jedno velké kluziště

Tuhé mrazy způsobily v Amsterdamu senzaci. Místo loděk se po kanálech prohání bruslaři

Olomoucký krajský úřad problém přiznává, náprava chyb ale potrvá delší dobu

„Já chápu, že ten koordinátor krajský té dopravy ty naše potřeby nezná, ale to je právě ten problém, že s námi to nikdo nekonzultuje,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima starosta Výšovic na Prostějovsku Jakub Haluza.

A ještě jeden příklad za všechny. Z obce Olšany u Prostějova je to do Olomouce přibližně 10 minut přes kopec. Úředníci ale všechny přímé linky zrušili a lidem se tak cestování autobusem protáhlo na mnohonásobek původního času. „Takže se to zase vracelo zpátky a teď zase je nějaká změna. Oni napřed něco zavedou a pak to vracejí zpátky, ale udělají v tým ještě větší zmatky,“ upřesnil obyvatel Bystročic.

Olomoucký krajský úřad problém přiznává a snaží se prý dát věci co nejrychleji do pořádku. „Jsme připravili další kolo změn, ty změny se dotknout zhruba 80 jízdních řádů,“ doplnil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček. Podle něj ale potrvá náprava chyb delší dobu. Pokud se tak v Olomouckém kraji chystáte někam jet autobusem, neplánujte to moc dopředu, dnešní jízdní řády totiž už zítra opět nemusí platit.

reklama

reklama