Dopravu ráno komplikoval sníh, na Vysočině dokonce museli uzavřít silnici

Dopravu ráno komplikoval sníh
Dopravu ráno komplikoval sníh
archit FTV Prima

reklama

Dopravu v ČR komplikuje ráno na některých místech rozbředlý sníh, někde i ledovka. Kvůli ní je zavřená silnice II/353 mezi Daňkovicemi a Borovnicí na Žďársku. Ze stejného důvodu byla od čtvrtečního večera několik hodin neprůjezdná také silnice u Vápenné na Jesenicku. Podle meteorologů bude dnes ojediněle slabě sněžit, zejména na horách. Večer se mohou místy tvořit náledí a zmrazky, teploty na horách spadnou několik stupňů pod nulu.

Na Vysočině udržovalo během noci silnice ve sjízdném stavu 110 sypačů. Komunikace mezi Daňkovicemi a Borovnicí je ale pokrytá ledovkou a zablokovaná vozidly. Měla by se uvolnit dopoledne. Silnice mezi Vápennou a Lipovými lázněmi na Jesenicku byla zprůjezdněna zhruba v 02:00.

Hlavně ve vyšších polohách, kde fouká silný vítr, mohou řidiči narazit i sněhové jazyky a závěje. Je to například případ Beskyd na Frýdecko-Místecku. Problémy jsou i ve Zlínském kraji. S kluzkou vozovkou musejí motoristé kvůli ledovce počítat například na silnici mezi Bojkovicemi a Rudimovem. Obtížně sjízdná je vozovka mezi Luhačovicemi a místní částí Kladná-Žilín, která zapadává sněhem. Kvůli sněhu je téměř neprůjezdná také silnice mezi Jestřabím a Štítnou nad Vláří.

Na Orlickoústecku je omezená sjízdnost

Ve vyšších polohách Jesenicka přestalo sněžit až kolem půlnoci. „Nyní už nesněží, Na silnicích udržovaných chemicky leží zbytky sněhové kaše. Na inertních cestách leží sněhová vrstva s posypem,“ řekl dnes ČTK dispečer jesenické správy silnic, která má na starosti údržbu vedlejších cest.

Na Orlickoústecku je v úsecích státních silnic Králíky - Jablonné nad Orlicí a Mlýnický Dvůr - Červená Voda omezená sjízdnost, kamiony by v těchto místech měly jet se sněžnými řetězy. Na Lanškrounsku silničáři varují před možným namrzáním vozovky. V Krušných horách, zejména na Mostecku a Chomutovsku leží na silnicích zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, silničáři proto nabádají k opatrnosti.

Autor: sou, ČTK

reklama

reklama