Drama na Novém Zélandu: Rybář vytáhl topící se batole z oceánu. Myslel, že je to panenka

Rybář žijící na Novém Zélandu má za sebou zážitek, na který jen tak nezapomene. Při svém oblíbeném rybaření totiž zachránil před utonutím osmnáctiměsíčního chlapce, který utekl ze stanu spícím rodičům. Prcek měl neuvěřitelné štěstí, že ho rybář ve vlnách zahlédl a zachránil. „Bylo to z pekla štěstí,“ řekl zachránce.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Gus Hutt miluje rybaření. Na pláž Matata na severu ostrova, kde se nachází také prázdninový Murphyho kemp, chodí rybařit pravidelně, ale úlovek, který na něj čekal 26. října, mu doslova vyrazil dech.

Poklidné ranní rybaření se změnilo v drama, když si Gus všiml, že jen kousek od jeho loďky něco plave. „Myslel jsem si, že je to panenka,“ vyprávěl místnímu tisku. „I poté, co jsem TO chytil za paži, jsem si stále myslel, že jde o  panenku -  tvář vypadala jako porcelánová. Jenže pak se panenka zakuckala a mně došlo, že je to dítě. Ba co víc, že je naživu,“ popisoval neuvěřitelný zážitek rybář.

Osmnáctiměsíčního chlapce tak Gus Hutt okamžitě vytáhl do loďky a poskytl mu první pomoc. Podle informací BBC nebyl chlapec ve vodě moc dlouho a nic vážného se mu naštěstí nestalo.

Ilustrační foto: Auckland

Nový Zéland zakázal cizincům v zemi nakupovat nemovitosti k bydlení

Ptáte se, jak se může malé batole dostat bez dozoru do moře? Rodiče sami dobře vědí, že uhlídat malé caparty je někdy téměř nemožné. O to víc, když mladí rodiče chtěli strávit noc ve stanu na pláži ve zmíněném kempu. V ranních hodinách, když ještě spali, si malý nezbeda sám rozepnul zip stanu a utíkal vstříc vlnám.

Poté, co se rodiče dozvěděli, jaké drama se v moři odehrálo zatímco oni spali, začala matka dítěte okamžitě křičet a plakat. Šťastní rodiče před svým odjezdem domů se slzami v očích Huttovi mnohokrát děkovali. „Ten prcek měl z pekla štěstí,“ dodal rybář, který doufá, že takový úlovek už se nikdy nebude opakovat.

reklama

reklama