Drama nad Atlantikem: Obřímu Airbusu za letu explodoval motor

Airbus A380 (ilustrační foto)
Airbus A380 (ilustrační foto)
Pixabay/audeck

reklama

Horor v oblacích zažili včera cestující společnosti Air France na lince z Paříže do Los Angeles. Během letu se totiž ozvala hlasitá rána a jeden z motorů byl zcela zničen. Piloti nakonec dokázali nouzově přistát v kanadském Goose Bay. Nikomu z pasažérů Airbusu A380 se nic nestalo, informovala stanice CBC News.

Největší přepravní letadlo na světě opustilo letiště Charlese de Gaullea v sobotu ráno. Komplikace nastaly zhruba po šesti a půl hodinách letu. „Ozvala se rána. Celá kabina začala vibrovat, někteří lidé křičeli. Hned jsme věděli, že je něco špatně,“ popsala kanadské stanici chvíle strachu jedna z pasažérek.

Incident se odehrál ve výšce 10 500 metrů uprostřed Atlantiku, takže posádka musela rychle reagovat. „Piloti se zachovali skvěle, všechny uklidnili a oznámili, že letadlo přistane v Goose Bay,“ uvedla další pasažérka. Tam Airbus po nekonečné hodině a půl nakonec bez větších problémů přistál.

Cestující pak na sociálních sítích zveřejnili fotografie letadla. Z nich je patrné, že jeden ze čtyř motorů letadla byl zcela zničený. Co za incidentem stálo, budou nyní zjišťovat experti z oboru letecké dopravy.

reklama

reklama