Důchodce měl zavraždit svou nemocnou manželku

Do pozdních večerních hodin zasahovali kriminalisté v jednom z bytů v Prostějově. Podle policie tam muž zavraždil svou manželku. A před několika hodinami ho policisté obvinili z vraždy.
14. 6. 2018 KRIMI: DŮCHODCE MĚL ZAVRAŽDIT SVOU NEMOCNOU MANŽELKU
14. 6. 2018 KRIMI: DŮCHODCE MĚL ZAVRAŽDIT SVOU NEMOCNOU MANŽELKU

reklama

„Já jsem jenom slyšela, že mu snad prý ruply nervy a že se pohádali nebo na ni řval, to bylo jediný, co jsem slyšela,“ řekla k případu sousedka staršího páru.

Kolem jedné hodiny odpoledne, dorazili k jednomu z panelových domů v Prostějově záchranáři poskytnout první pomoc čtyřiasedmdesátileté ženě. Chvíli nato už ale byla na cestě i kriminálka. Lékař totiž okamžitě nabyl podezření, že žena zemřela násilnou smrtí.

„Mohu potvrdit, že jsme na dané události zasahovali. Avšak vzhledem k tomu, že daný případ vyšetřuje policie, nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedl mluvčí ZZS v Olomouckém kraji Pavel Lampa.

Vražda kvůli nemoci

Podle policie měl muž svou manželku udusit. U výslechu prý řekl, že nezvládl zoufalství z dlouhodobě špatného zdravotního stavu své ženy.

„Měla prý snad Alzheimera v pokročilém stádiu. Pár dní byla dobrá a pár dní to bylo špatný. Já jsem si s ní tykala, takže mně říkala ahoj, a když nebyla v kondici, tak říkala dobrý den. Tak asi nevěděla, o koho jde. Asi byla mimo,“ řekla reportérům FTV Prima sousedka.

Hijé! Přideeej.

GALERIE: Tihle důchodci vám ukážou, že i ve stáří si užijete spoustu legrace!

„K činu se doznal její manžel, který od počátku s policisty aktivně spolupracuje. Muž v době spáchání nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek,“ uvedl k případu mluvčí Policie ČR v Olomouckém kraji Libor Hejtman.

O tom, že se uvnitř odehrálo násilí, svědčí i to, že byt je stále zabezpečený policejními páskami. Podle našich informací podezřelý z vraždy je v tuto chvíli stále na policii. Odpoledne ho policie obvinila z vraždy. Sousedé se to dozvěděli až od nás a nechtěli tomu uvěřit. Podle nich šlo o spořádaný pár, který se vzájemně všude doprovázel.

„Tady byla absolutní pohoda. Ráno nebo dopoledne chodili se psem, kolem poledne chodili se psem, navečer chodili se psem,“ řekl nám soused.

Pokud se sedmasedmdesátiletý senior dostane před soud, za vraždu může dostat až dvacetiletý trest.

reklama

reklama