Důchody vyšší (zatím) nebudou. Jednorázový příspěvek pro seniory později REPORTÁŽ

Téměř třetina národa žije z důchodu - tedy odměny státu důchodcům za to, že mnohdy celý život pracovali a platili daně. Mnoho z nich ale žije na pokraji chudoby.
Prima Rádce - Důchody vyšší nebudou
Prima Rádce - Důchody vyšší nebudou

reklama

Průměrný důchod jedenáct tisíc korun měsíčně opravdu nemají zdaleka všichni. Třeba důchodkyně z Prahy, se kterou mluvil reportér Zpráv FTV Prima Daniel Janoch, má měsíční důchod sedm tisíc. "Zaplatím nájem a poplatky a zbydou mi dva tisíce, a někdy ani to ne. A kdyby mi syn nedal jídlo, tak bych umřela hlady," řekla. Stát seniorům ovšem trochu přilepší. Původně to měl být vánoční dárek, teď se ukázalo, že mimořádný tisícikorunový příspěvek vyplatí stát penzistům nejdříve v únoru. I když je to později, řadu seniorů to potěšilo, i tak je to ale prý málo. Jenže, pokud jde o obecné zvyšování důchodů, bezmála tři miliony lidí na penzi s vyššími měsíčními částkami zatím počítat nemohou. Danielu Janochovi to potvrdila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Podívejte se na reportáž...

 >>> Jak si udělat nezávisle přehled na trhu penzijního spoření? Pro rychlou orientaci doporučujeme srovnat nabídky v online kalkulačce doplňkového penzijního spoření.
>>> Potřebujete-li individuálně vyhodnotit vaši konkrétní situaci, můžete kontaktovat finanční odborníky Prima Rádce, kteří vám zdarma poradí a pomůžou najít nejvýhodnější produkt.

 

Vše důležité o 3. důchodovém pilíři si můžete přečíst zde:

Úspěšné investování...

Navýšit penzijní spoření je snadné. Co ještě třetí pilíř nabízí? ROZHOVOR

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sledujte Zprávy FTV Prima každý den v 18.55 hodin nebo na Prima Play - Zprávy.

Titulní foto - Zdroj: Thinkstock

reklama

reklama