Dva a půl roku po násilnostech v Hamburku identifikovala policie téměř 1000 podezřelých výtržníků

Tvrdé střety s policií, hořící auta, vyrabované obchody. To vše provázelo summit 20 nejvyspělejších ekonomik světa, který se konal 7. a 8. července 2017 v severoněmeckém Hamburku. Řádění levicových radikálů tehdy, alespoň v médiích, naprosto zastínilo jednání lídrů nejmocnějších zemí světa, kde se poprvé setkal Vladimir Putin s Donaldem Trumpem.
I dva a půl roku po summitu se německé úřady incidenty stále zabývají. Podle deníku Bild identifikovali policisté k 31. prosinci 2019 celkem 950 podezřelých osob, z nichž 757 je německé národnosti. Zbylých 193 podezřelých tvoří cizinci, 19 jich pochází mimo země EU. Zajímavostí pak je, že 440 podezřelých pochází z Hamburku a okolí. Ti si tak ničili své vlastní město.
Státní zástupce uvedl, že ve 259 případech už padl rozsudek, 35 lidí bylo osvobozeno nebo bylo řízení vedené proti nim ukončeno.
S rychlostí, kterou úřady postupují, není zcela spokojen poslanec CDU z Hamburku Dennis Gladiator. „„Extrémně vysoký počet podezřelých je děsivý a ukazuje, jak velký problém a nebezpečí představují levicoví extremisté. Řízení musí být vedeno rychleji a musí být ukončeno důslednými sankcemi. Město a naše liberální společnost nesmí připustit zastrašování a násilí ze strany levicových extremistů. Jediným účinným řešením je tvrdá odpověď právního státu, všechno ostatní napomáhá násilným nepřátelům státu a demokracie.“
Během násilností v Hamburku utrpělo zranění téměř 500 zasahujících policistů, celkové škody přesáhly 300 milionů korun. Pod ostrou kritiku kvůli nezvládnutí situace se dostali policejní velitelé. Kancléřce Angele Merkelové byl zase vytýkán výběr hostitelského města. O Hamburku je totiž známo, že je baštou levicových extremistů.