Dva Američané uprchli z brutálního vězení na Bali. Na útěku zůstal už jen jeden

Z obávaného vězení Kerobokan dnes ráno unikl Američan odsouzený za pašování drog. Útěk plánoval i se svým americkým spoluvězněm, kterého však dozorci chytili. První z dvojice uprchlíků je stále ještě na útěku.
Vězení Krobokan
Vězení Krobokan
AP

reklama

Na indonéském ostrově Bali mají rušno. Dnes ráno tamního času tam z vězení Kerobokan, které přeživší vězni popisují jako přeplněné a zamořené drogami a brutálním násilím, uprchla dvojice Američanů. Ti se ven dostali díky pilce, kterou si prořezali díru ve střeše věznice. Ale zatímco 57letého Paula Anthony Hoffmana zadrželi téměř okamžitě dozorci, dvaatřicetiletému Chrishanu Beasleymu se podařilo zmizet. O případu informovala agentura AFP.

Policie nyní aktivně pátrá po celém ostrově a už také zveřejnila fotografii uprchlíka.

Uprchlý vězeň Chrishan Beasley
Autor: AP Uprchlý vězeň Chrishan Beasley

A proč se vůbec Beasley do indonéského vězení dostal? Důvodem je převážení pěti gramů hašiše. Američan čekal na výsledek soudu, který měl přijít v nejbližších dnech. Jelikož má ale Indonésie jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů na světě a za organizované pašování narkotik může být udělen i trest smrti, zrovna růžové vyhlídky Beasleyho nečekaly.

V tomto roce se nejedná o první útěk z kerobokanské věznice. V červnu utekli čtyři vězni vlastnoručně vykopaným tunelem.

Vězení Kerobokan patří k nejznámějším v Indonésii. Vězněni jsou tam takoví lidé jako například členové takzvané „Devítky Bali“, kteří svého času plánovali drogovou trasu z Bali do Austrálie. 

reklama

reklama