Dva mladí Maročané se přiznali ke skupinovému znásilnění Polky v Rimini

Italští policisté vyšetřují brutální útok na polský pár v Rimini
Italští policisté vyšetřují brutální útok na polský pár v Rimini
Youtube/Pubblisole

reklama

V případu napadeného polského páru v italském Rimini došlo k zásadnímu průlomu. Dva mladí Maročané se dnes přiznali k hromadnému znásilnění Polky. Po dalších členech skupiny policisté stále pátrají.

Policie dnes zveřejnila záběry podezřelých osob. Právě to podle deníku Rimini Today přimělo dva mladé bratry původem z Maroka, aby se sami přihlásili na policejní služebně v městečku Montecchio di Pesaro ve středoitalském regionu Marche a přiznali se.

Oba  mladíci, kteří dosud neměli u policie žádný záznam, budou převezeni do Rimini. Na procesu se bude podílet také soud pro mladistvé v Boloni, protože oba pachatelé jsou ještě nezletilí. Podle Rimini Today znají policisté totožnost i zbytku čtyřčlenné skupiny násilníků. Mělo by jít rovnež o mladé muže původem z Konga a Nigérie.

Policejní vyšetřování po napadení polského páru v Rimini

Další pokus o znásilnění v italském Rimini. Nahého Maročana na místě zatkla policie

Čtveřice útočníků minulý týden napadla na pláži polský pár, muže zbili do bezvědomí a jeho ženu opakovaně znásilnili. Později ještě napadli peruánského transexuála, kterého měli zbít a údajně také znásilnit. Právě místo tohoto útoku policisté v pátek opět důkladně prohledali a našli zřejmě část láhve, kterou pachatelé své oběti ohrožovali, a která může posloužit jako důležitý důkazní materiál.

Itálie se celkově potýká s velkým počtem sexuálních napadení. Pobouření veřejnosti vyvolalo také znásilnění seniorky nigerijským žadatelem o azyl v Miláně. Podle ministerstva vnitra se v první polovině letoška v Itálii stalo obětí znásilnění 2 333 žen. Ve stejné době bylo kvůli sexuálním trestným činům udáno či zatčeno 2 438 osob, z toho 904 cizinců. V reakci na tato čísla už vláda ohlásila plán na pomoc obětem sexuálního násilí.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama