Dva mrtví a jeden zraněný po další střelbě na americké univerzitě

Dvě mrtvé ženy a zraněné dvouleté dítě si vyžádala další střelba na škole v USA. Střelec tentokrát útočil v kampusu texaské univerzity A&M ve městě Commerce. Kdo a proč střílel, zatím není jasné.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Střelba na texaské univerzitě si vyžádala dva mrtvé (zdroj: CNN/KTVT)

reklama

Policie přijala oznámení o střelbě v pondělí v 10:17 místního času. Když policisté dorazili na místo, našli v jendom z pokojů univerzitního kampusu dvě mrtvé ženy, uvedl policejní náčelník Bryan Vaughn. V místnosti bylo také zraněné dvouleté batole. Podle Vaughna se nyní nachází v nemocnici ve stabilizovaném stavu.

Bližší informace o obětech policie neuvedla. Zatím není zřejmé, kdo a proč střílel, ani to, zda policie hledá nějaké podezřelé. Vaughn nicméně uvedl, že „zřejmě žádné další nebezpečí nehrozí“.

Krátce po střelbě univerzita zrušila veškeré a vyzvala studenty i ostatní obyvatele kampusu, aby si našli bezpečný úkryt. Toto nařízení bylo po dvou hodinách odvoláno. Kvůli vyšetřování byl celý kampus uzavřen až do pondělního večera.

Kampus ve městě Commerce je třetím největším v rámci univerzity A&M a žije v něm přibližně 12 tisíc studentů. Město Commerce má osm tisíc stálých obyvatel a leží přibližně 107 kilometrů severovýchodně od Dallasu.

 

reklama

reklama