VIDEO: Dvaadvacetiletý uprchlík dostal v Německu doživotí za znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky

Německý soud odsoudil na doživotí dvaadvacetiletého iráckého migranta za trestný čin znásilnění a uškrcení čtrnáctileté školačky ze západoněmecké Mohuče. Ten spáchal před více než rokem v lese poblíž čtvrti Erbenheim ve městě Wiesbaden. Odsouzený se krátce po činu pokusil vrátit do vlasti, byl ale zadržen na hranicích Iráku, uvedla agentura DPA.
Uprchlík dostal v Německu doživotí za znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky ZDROJ: AP

Soudci obvodního soudu ve Wiesbadenu ve středu v souvislosti s rozsudkem zdůraznili v tomto případě mimořádnou závažnost činu, kvůli němuž nemůže být Iráčan Ali B. předčasně propuštěn. Iráčan před vraždou neúspěšně žádal jako uprchlík o německý azyl.

K vraždě se přiznal, znásilnění odmítá

Se čtrnáctiletou dívkou se měl znát. K vraždě se na začátku procesu přiznal, ale odmítal, že by ji znásilnil. Měli spolu podle něj mít v osudný den konsensuální sex. Když se pak mezi nimi strhla hádka, dívka mu měla vyhrožovat nahlášením. Mladíkovi poté dle jeho slov „všechno zčernalo a neví, jak se to mohlo stát“. Že tělo ukryl, si ale pamatuje. Podle serveru Deutsche Welle také uvedl, že v době vraždy konzumoval hodně alkoholu a drog.

ilustrační foto

Nelegální uprchlíky nechceme! Česká vláda odmítla globální pakt OSN o migraci

Podle obžaloby měl po činu ještě dívčiným mobilem napsat její matce zprávu, že je (oběť) v Paříži. Mrtvou dívku nalezla policie na základě tipu 6. června minulého roku v díře v zemi poblíž železničních kolejí asi dva týdny po jejím zmizení.

Po činu se s rodinou vracel do Iráku

Odsouzený Iráčan sice krátce po dívčině smrti se svou rodinou odcestoval zpět do Iráku, ale o několik dní později byl zadržen na Kurdy kontrolované severní hranici země a federální policií byl vrácen zpět do Německa.

Ve své závěrečné řeči směrem k soudu po středečním odsouzení se měl omluvit dívčině matce a tvrdit, že by to znovu neudělal. Expertní znalkyně však soudu sdělila, že v rozhovoru s obžalovaným nezaznamenala žádnou lítost ani soucit. Podle psychiatra trpí Iráčan vážnou poruchou osobnosti, díky které manipuluje lidmi a zaměřuje se pouze na své vlastní potřeby.

Iráčan čelí obvinění ještě v dalším případě, v němž obžaloba tvrdí, že opakovaně znásilnil jedenáctiletou dívku. Tento proces však nebude veřejný.

reklama