VIDEO: Dvaadvacetiletý uprchlík dostal v Německu doživotí za znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky

Německý soud odsoudil na doživotí dvaadvacetiletého iráckého migranta za trestný čin znásilnění a uškrcení čtrnáctileté školačky ze západoněmecké Mohuče. Ten spáchal před více než rokem v lese poblíž čtvrti Erbenheim ve městě Wiesbaden. Odsouzený se krátce po činu pokusil vrátit do vlasti, byl ale zadržen na hranicích Iráku, uvedla agentura DPA.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Uprchlík dostal v Německu doživotí za znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky ZDROJ: AP

reklama

Soudci obvodního soudu ve Wiesbadenu ve středu v souvislosti s rozsudkem zdůraznili v tomto případě mimořádnou závažnost činu, kvůli němuž nemůže být Iráčan Ali B. předčasně propuštěn. Iráčan před vraždou neúspěšně žádal jako uprchlík o německý azyl.

K vraždě se přiznal, znásilnění odmítá

Se čtrnáctiletou dívkou se měl znát. K vraždě se na začátku procesu přiznal, ale odmítal, že by ji znásilnil. Měli spolu podle něj mít v osudný den konsensuální sex. Když se pak mezi nimi strhla hádka, dívka mu měla vyhrožovat nahlášením. Mladíkovi poté dle jeho slov „všechno zčernalo a neví, jak se to mohlo stát“. Že tělo ukryl, si ale pamatuje. Podle serveru Deutsche Welle také uvedl, že v době vraždy konzumoval hodně alkoholu a drog.

ilustrační foto

Nelegální uprchlíky nechceme! Česká vláda odmítla globální pakt OSN o migraci

Podle obžaloby měl po činu ještě dívčiným mobilem napsat její matce zprávu, že je (oběť) v Paříži. Mrtvou dívku nalezla policie na základě tipu 6. června minulého roku v díře v zemi poblíž železničních kolejí asi dva týdny po jejím zmizení.

Po činu se s rodinou vracel do Iráku

Odsouzený Iráčan sice krátce po dívčině smrti se svou rodinou odcestoval zpět do Iráku, ale o několik dní později byl zadržen na Kurdy kontrolované severní hranici země a federální policií byl vrácen zpět do Německa.

Ve své závěrečné řeči směrem k soudu po středečním odsouzení se měl omluvit dívčině matce a tvrdit, že by to znovu neudělal. Expertní znalkyně však soudu sdělila, že v rozhovoru s obžalovaným nezaznamenala žádnou lítost ani soucit. Podle psychiatra trpí Iráčan vážnou poruchou osobnosti, díky které manipuluje lidmi a zaměřuje se pouze na své vlastní potřeby.

Iráčan čelí obvinění ještě v dalším případě, v němž obžaloba tvrdí, že opakovaně znásilnil jedenáctiletou dívku. Tento proces však nebude veřejný.

reklama

reklama