Dvě snowboardistky smetla lavina. Záchranáři okamžitě zareagovali

Na svahu Verbieru ve švýcarských Alpách se sesula lavina a smetla dvě snowboardistky, které si užívaly zimního sportování. Dramatické okamžiky života a smrti jeden z dobrovolníků zaznamenal na kameru, kterou měl připnutou na hrudi. V okamžiku, kdy vypadalo všechno v naprostém pořádku, se sesula lavina druhá.
Lavina ve Švýcarsku
Lavina ve Švýcarsku
foto pixabay

reklama

Profesionální snowboardista Victor Liebenguth, který byl právě jedním ze záchranářů, zveřejnil záběry ze záchrany tento týden. Případ se ale odehrál už 30. ledna. Snowboardista pro DailyMail uvedl, že mohlo být na svahu kolem deseti lidí. Ti se ale stihli lavině vyhnout.

Dvě dívky ale ujet nestihly. „Okamžitě jsme jeli na místo a začali prohledávat okolí. První jsme našli hned, druhá pak byla o 70 metrů níž,“ uvedl snowboardista. Dívkám se naštěstí nic nestalo, ale za chvilku se smetla lavina druhá. „Viděl jsem, jak je třetí osoba pod tíhou sněhu, to bylo šílené,“ řekl. Naštěstí i jeho záchranáři stihli ze sněhu vyprostit. 

Podle Victora je největší chyba to, že na nevyznačené sjezdovky jezdí málo zkušení lyžaři. Nemají ani patřičné vybavení a neznají terén. „Musí být vyškoleni na freeride. Tyhle horské oblasti jsou extrémně nebezpečné,“ dodává záchranář.

 

reklama

reklama