Dvě stovky migrantů vzaly útokem enklávu Ceuta. Desítky se jich dostaly na španělské území

ilustrační foto- migranti
ilustrační foto- migranti
AP

reklama

Více než šest desítek migrantů v úterý nad ránem neoprávněně vniklo na území Španělska, které má na severním výběžku afrického kontinentu svou městskou enklávu Ceuta. Tu od Maroka odděluje několik metrů vysoký žiletkový plot. I tuto bariéru ale dav Afričanů překonal.

Zhruba v 5:30 místního času dorazily na hranici asi dvě stovky migrantů. Těm se následně povedlo žiletkový plot poškodit a díky tomu se 67 převážně mladých mužů dostalo na španělské území. Na místě zasahovala jak místní vojenská policie (Guardia Civil), tak pracovníci Červeného kříže.

 

Právě Červený kříž na svém twitterovém účtu uvedl, že do nemocnice bylo převezeno čtrnáct lidí, a to s různými zlomeninami a řeznými poraněními. Zranění si afričtí migranti způsobili při překonávání plotu. Mluvčí místní nevládní organizace Caminando Fronteras pak uvedla, že mezi desítkami zraněných byli také mladiství.

Podle španělského deníku El Mundo byli při zásahu poranění také tři členové vojenské policie. Migranti prý proti zasahujícím strážcům zákona používali kameny, hole a různé řezné nástroje, informuje agentura EFE.

Ceuta nečelila migrantům poprvé

Migranti nezkoušeli vniknout na jednu ze dvou španělských enkláv na africkém kontinentu zdaleka poprvé. Ceuta, jakožto území členského státu EU, je totiž častým cílem lidí, kteří se odtud snaží dostat dále do Evropy. Podle agentury RT se například v minulém měsíci migranti pokusili na španělské území vniknout hned ve dvou případech. V únoru pak překonalo žiletkový plot během dvou pokusů přibližně 800 lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!