Dvojice dostala pokutu v přepočtu téměř 31 tisíc korun za sezení v autě

Že se nevyplácí porušovat zákon, platí v momentálním nouzovém stavu hned dvojnásob. V sázce totiž není pouze finanční pokuta, ale především veřejné zdraví. Dvojice z Nového Jižního Walesu zřejmě nepochopila, co znamená zákaz opouštět své domovy kromě nejnutnějších případů, jako je například návštěva lékaře či nákup. Za svou neopatrnost tak zaplatí 2000 australských dolarů, tedy v přepočtu více než 30 tisíc korun.
Dvojice v autě
Dvojice v autě
pixabay.com

reklama

Sedmadvacetiletý muž a dvaatřicetiletá žena seděli začátkem dubna v zaparkovaném autě v Muswellbrooku v Novém Jižním Walesu, když si jejich přítomnosti všimli tamní strážníci. Dvojice nebyla schopna poskytnout policii žádný legitimní důvod, proč porušila zákaz vycházení. Policisty jim tak byla udělena pokuta ve výši 2000 dolarů za porušení nařízení, informoval Daily Mail.

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: Celkem je v Česku 4 735 lidí s prokázaným onemocněním

Policejní oddělení v Novém Jižním Walesu následně v prohlášení uvedlo: „Na základě dotazů strážníci zjistili, že 32letá žena ani 27letý muž neměli žádný důvod pohybovat se mimo své domovy.“ V Novém Jižním Walesu jsou momentálně platná nařízení týkající se udržování bezpečné vzdálenosti mezi lidmi, srocování maximálně po dvou lidech a zákazu vycházení kromě případů, kdy je to nezbytně nutné.

Policie Nového Jižního Walesu doposud uložila za porušení nařízení pokuty 85 lidem. Nejčastějšími důvody byla nuda či nedostatečná informovanost lidí, kteří si třeba uspořádali grilování, podnikli výlet do parku v četné skupině či si povídali zavření v autě.

reklama

reklama