Dvojice fingovala narození i smrt svého miminka. Chtěla se zřejmě obohatit

Mladý pár z americké Pensylvánie byl obviněn z toho, že předstíral narození i smrt svého dítěte, aby se na úkor svých známých, přátel i dalších lidí obohatil formou darů k narození a příspěvků na pohřeb. Měli tak získat až 600 dolarů (necelých 14 tisíc korun), informoval server Daily Mail.
Údajné miminko Easton Walt Lang
Údajné miminko Easton Walt Lang
Reprofoto: Daily Mail

reklama

Kaycee a Geoffrey Langovi byli ve čtvrtek obviněni z krádeže podvodem. Podle policie žena předstírala, že je těhotná, sdílela fotky svého „rostoucího bříška“ na sociální síti Facebook a nakonec napsala, že budou mít chlapečka.

I proto, že Kaycee tvrdila, že musí být poslední dva měsíce těhotenství na lůžku, přátelé předtím uspořádali oslavu, na které očekávané miminko se svými rodiči obdrželo řadu darů.

Falešný online nekrolog

Manželé pak 3. července své rodině a přátelům sdělili, že se jim narodil syn Easton Walt Lang a na Facebooku dokonce sdíleli fotografii miminka. Krátce poté však Kaycee a Geoffrey informovali, že jejich chlapeček tragicky umřel několik hodin po narození.

V nekrologu na internetu napsali, že Easton se narodil v Conemaugh Memorial Hospital ve 3 hodiny 11 minut ráno a vážil 7 liber (3,17 kg). „Eastonovi rodiče jím byli požehnáni pouze o něco déle než pět hodin, než odešel do svého nebeského domova v 8 hodin 20 minut ráno,“ napsali v nekrologu. „Easton zažil od své maminky a tatínka držení na rukou a objetí a polibky a nespočetněkrát mu bylo řečeno ‚miluju tě‘.“

Přistání na Měsíci - vlevo originál, vpravo kopie

Bylo přistání na Měsíci podvod? Definitivní důkaz je tady!

Sbírka na pohřeb miminka

Stránka GoFundMe krátce nato založila sbírku na Eastonův pohřeb a památeční obřad se uskutečnil poté, co pár uvedl, že syna zpopelnil. Podle jedné z přítelkyň, Cynthie Dilasciové, pár uvedl, že oficiální příčinou úmrtí byl syndrom respirační tísně poté, co se miminko narodilo s tekutinou v plicích.

Právě Dilasciová měla výrazné podezření k příběhu Kaycee a Geoffryho a kontaktovala pohřební ústav. Když se dozvěděla, že tam neexistuje žádný účet na jméno Easton Lang, kontaktovala policii. Úřady zjistily, že neexistuje žádný oficiální záznam o narození nebo úmrtí dítěte a policie během vyšetřování objevila u páru doma panenku vypadající jako novorozenec, která podle policie může odpovídat údajnému miminku na fotografii uveřejněné na Facebooku.

O ztrátě dítěte mluvili už dříve

Podle svých přátel dvojice mluvila o ztrátě dítěte už dříve, Kaycee má na Facebooku fotografii zobrazující snímek z ultrazvuku z roku 2015.

Dárcům, kteří poskytli příspěvek podvodnému páru skrze GoFundMe, poskytne web náhradu v plné výši. Do sbírky přispělo patnáct dárců a dohromady páru podvodníků poslali 550 dolarů (necelých 13 tisíc korun).


 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!