Elektromobily zatím nelákají. Motoristé jsou většinou konzervativní, ukázala studie

Více než osm z deseti řidičů by si v případě koupě nového vozu vybrala automobil se stejným pohonem, jaký doposud používají. Vyplývá to ze studie 2018 Continental Mobility Study. Jednou z nejpalčivějších věcí, která řidiče od elektropohonu odrazuje, je podle slov experta nedostatečná dojezdová vzdálenost.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Více než osmdesát procent dotazovaných motoristů v Německu a Číně uvedlo, že by si koupili auto se stejným pohonem, který aktuálně využívají, jmenovitě s benzínovým, naftovým nebo hybridním motorem. V USA se podobně vyjádřilo dokonce více než devadesát procent dotazovaných. V tomto ohledu jsou změně nejvíce nakloněni Japonci, z nichž si jedna čtvrtina dokáže představit přechod ze spalovacího motoru na elektropohon.

Problémem je dojezdová vzdálenost

„Pokud jde o výběr pohonu, mají dnešní řidiči tendenci být konzervativní a spoléhat na prověřenou technologii,“ uvedl generální ředitel divize motorů společnosti Continental Andreas Wolf, podle něhož je jedním z hlavních důvodů nechuti řidičů přejít na elektropohon dojezdová vzdálenost. Pouze málo elektroautomobilů zvládne na jedno nabití ujet více než 400 kilometrů.

Toyota Corolla interiér

Je lepší hybrid nebo elektromobil?

Třetina německých řidičů vlastnících aktuálně automobil s naftovým pohonem (celkem v Německu 30 procent všech řidičů) si dokáže představit přechod na jiný typ pohonu, přičemž 17 procent to i plánuje. Kromě vlastníků naftových motorů jsou změně nakloněni ještě mladí Němci do 30 let, z nichž si přechod na odlišný typ dokáže představit každý pátý.

Průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Continental od Infas Insitutu, se zúčastnilo tisíc respondentů z Německa, USA, Japonska a Číny.

Reklama
Reklama