Emotivní zpověď ženy, jejíž maminka zřejmě zahynula při výbuchu bytovky v Prešově

Čísla jsou zatím stále stejná, sedm mrtvých a jedna nezvěstná žena. A právě nezvěstná žena je maminkou Ingrid Pelechové – ženy, která v Prešovské bytovce žila 47 let. Nejdříve bydlela s manželem a synem s maminkou, po mnoha letech koupili byt naproti přes chodbu. Maminku milovala a chtěla ji mít nablízku.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor se ženou, která při výbuchu bytovky přišla o maminku

reklama

V momentě výbuchu byla paní Ingrid v práci, stejně tak její manžel. Poté, co uslyšela ránu a zjistila, co se stalo, mamince ihned volala. Doufala, že mohla jít zrovna venčit psa. Telefon ale nikdo nezvedl, po hodině přestal zvonit úplně.

Rodina už je přesvědčená, že maminka paní Pelechové v bytovce zahynula. Je pro ní ale důležité mít důkaz. I proto se teď budou trosky bytovky rozebírat extrémně pomalu a opatrně. V bytě ve dvanáctém poschodí byl extrémní žár s teplotou podobné té v kremační peci. Tým lidí, který bude dům rozebírat, tak bude pátrat třeba po řetízcích z chirurgické oceli, které měla starší žena na sobě.

Demolici domu bude provádět česká firma za použití speciální techniky. Pomalu se musí postupovat ještě z jednoho zásadního důvodu – stále totiž hrozí, že by se dům mohl zhroutit na vedlejší obytnou stavbu. Její obyvatelé se tak nemohou vrátit do svých domovů, dokud se neodbourá zhruba polovina vybuchlého domu. 

reklama

reklama