Epidemie koronaviru v Číně: Ve Wu-chanu staví další nemocnici, do února mohou být nakaženy statisíce lidí

Dělníci ve Wu-chanu musí pracovat dnem i nocí, protože situace v Číně je přímo kritická. Kvůli karanténě bylo už uzavřeno nejméně 13 měst. Podle odborníků se počet nakažených může pohybovat kolem 350 tisíc lidí. Navíc nemocných přibývá i mezi zdravotníky.
Ve Wu-chanu se staví nemocnice
Ve Wu-chanu se staví nemocnice
FeatureChina via AP Images

reklama

Situace ve WU-chanu se začíná vyhrocovat. Čínská vláda dokonce nařídila vybudování nové nemocnice s kapacitou tisíc lůžek. Stovky vozidel, armáda, pracovníci čtyř stavebních firem začali na předměstí města s její stavbou. Úřady jim za rychlou práci vyplácejí až trojnásobek klasické mzdy. Vzorem pro stavbu je zdravotnické zařízení, které v roce 2003 vzniklo v Pekingu během epidemie jménem SARS.

Virus si vyžádal již 26  životů a infikovaných je celkem 960. Epidemie se navíc rozšířila i do dalších devíti zemí a regionů. 

Český student Daniel P. popsal situaci v ohnisku nákazy

ROZHOVOR: Je tady panika, lidé se s obyvateli Wu-chanu nechtějí stýkat, popsal český student v ohnisku nákazy

Vědci varují – koronavirus nakazí 350 000 lidí

Do začátku února by se podle vědců z Anglie, Skotska a Floridy mohl počet nakažených vyšplhat až na 350 000 lidí, uvádí DailyMail. Čína dnes pozastavila veřejnou dopravu a uzavírá silnice. Uzavřela i část Velké čínské zdi a Disneyland v Šanghaji. Těmito kroky se úřady snaží omezit šíření viru. 

čínská krajta

Nalezen zdroj koronaviru z Wu-chanu? Virus údajně mutoval přes hady

V USA je další nakažený

Další nakažený se objevil i v USA. Koronavirem je nakažena šedesátiletá žena v Chicagu v Illinois. Koncem prosince odcestovala do čínského Wu-chanu a 13. ledna se vrátila do USA. Tuto skutečnost v pátek potvrdilo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Zdravotníci ale tvrdí, že se žena zdá být ve velice dobrém stavu a bude nadále pozorována.

V hledáčku zdravotníků jsou i další lidé, kteří společně s ní přiletěli z ohniska nákazy. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!