Eritrejec, který vraždil na frankfurtském nádraží, dnes stane před soudcem

Německé úřady se stále pokoušejí určit motiv muže, který na nádraží ve Frankfurtu srazil pod vlak ženu i s dítětem. Dosavadní vyšetřování odhalilo, že se pokusil zabít i starší dámu, ta ale upadla na zem. Soudce dnes zhodnotí, zda není duševně nemocný a rozhodne o vazbě. Eritrejec by měl být obviněn z vraždy a z pokusu o vraždu, za což by mu hrozilo až doživotní vězení. Tragédii na nádraží připomínají stovky květin, zapálených svíček a plyšových hraček. Večer se na nádraží konala veřejná pietní akce.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tragédii na nádraží připomínají stovky květin, zapálených svíček a plyšových hraček ZDROJ: AP

reklama

Vyšetřovatelé stále pracují s několika variantami. Možná šlo o zkratovitý čin muže, který měl být už brzy vyhoštěn z Německa. Vyloučeno také není, že byl pod vlivem drog. Německá média ale neylučují ani cílený teroristický útok. Podezřelý, čtyřicetiletý eritrejský občan, který žil v sousedním Švýcarsku, doteď o motivu hrůzného činu mlčí. Podle agentury AP to potvrdila Nadja Niesenová, mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu.

Dnes bude muž předveden před soudce. Ten určí, zda může být držen ve vazbě až do případného obvinění z vraždy a pokusu o vraždu, uvedla mluvčí státního zastupitelství Niesenová. Dodala také, že povaha trestného činu zvyšuje pravděpodobnost duševního onemocnění a proto v rámci vyšetřování bude provedeno i psychiatrické posouzení Eritrejce.

K tragédii došlo v pondělí, kdy Eritrejec na nádraží ve Frankfurtu srazil pod vlak ženu i s dítětem, přičemž nikoho z nich neznal. 40leté matce se podařilo uniknout z kolejiště, ale chlapec byl vlakem sražen a utrpěl smrtelná zranění. Podezřelý se pak zřejmě při útěku neúspěšně pokusil shodit pod vlak třetí oběť, 78letou ženu. Ta však jen upadla na nástupišti a utrpěla zranění ramene. Muž, jehož jméno dosud nebylo zveřejněno, byl pronásledován kolemjdoucími včetně policisty, který zrovna nebyl ve službě, a byl zatčen poblíž stanice.


Podezřelý, o kterém se ví, že je otcem tří dětí a žije ve Švýcarsku od roku 2006, řekl vyšetřovatelům, že před několika dny odjel vlakem do Frankfurtu z Basileje. Od minulého týdne po Eritrejci pátrala švýcarská policie kvůli tomu, že napadl nožem sousedku. Podle její výpovědi trpěl psychickými problémy.

reklama

reklama